Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz pieniądze z licytacji przekazała dzieciom z Pragi

Dzięki aukcji foteli i krzeseł z Sali kongresowej, udało się zebrać ponad 71 tys. złotych.

Gronkiewicz-Waltz pieniądze z licytacji przekazała dzieciom z Pragi
d3mvlkm
d3mvlkm

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas wizyty w Ognisku „Praga” przy ul. Środkowej, przekazała czek na sumę ponad 71 tys. zł , która została wylicytowana na aukcji foteli z remontowanej Sali Kongresowej PKiN.

Uroczysta aukcja foteli z wyremontowanej Sali Kongresowej odbyła się 25 lipca w Sali Starzyńskiego na IV p. Pałacu Kultury i Nauki. Kwota, którą udało się zebrać podczas licytacji sięgnęła prawie 72 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła dla dzieci z Ogniska "Praga". To jedna z kilku miejskich instytucji wspierania rodziny, która pomaga w opiece i wychowaniu dzieci, świadczy pomoc psychologiczną dla dzieci i rodziców w trudnej sytuacji, doradza i edukujemy przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

- Wiem, że codziennie korzystacie z tego miejsca po szkole, a rano przychodzą tutaj rodzice z maluchami. A w wakacje była tu Warszawska Strefa Rodziny – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Dlatego też zaproponowałam, aby pieniądze z licytacji foteli i krzeseł z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki trafiły właśnie do tego miejsca. Przez 60 lat te fotele służyły setkom tysięcy widzów podczas największych koncertów, wydarzeń kulturalnych i politycznych. Były świadkami występów największych gwiazd i naszej najnowszej historii. Dziś pieniądze z ich licytacji wspomogą wasze Ognisko - dodała.

Dzieci oprowadziły gości po ośrodku, a Prezydent Warszawy wręczyły własnoręcznie wykonany zielnik, jaki stworzyły podczas kolonii dofinansowanych przez m.st. Warszawę.

d3mvlkm

Aukcja foteli i krzeseł z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbyła się w ramach obchodów 60-lecia PKiN. Sprzedanych zostało 76 zestawów foteli i krzeseł, z których najwyższa wylicytowana kwota to aż 2 630 zł.

d3mvlkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvlkm
Więcej tematów