Trwa ładowanie...

Godzina dla ziemi z PKiN

29 marca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie pogrąży się na godzinę w ciemnościach

Godzina dla ziemi z PKiN
d1hh32d
d1hh32d

Pałac Kultury, jak w poprzednich latach, zgaśnie na 60 minut. Oświetlenie elewacji zostanie wyłączone od 6 piętra w górę, łącznie z iluminacją Zegara Millenijnego na wieży Pałacu. Wyjątek stanowi oświetlenie przeszkodowe, znajdujące się na czubku iglicy, na poziomie daszku chińskiego oraz nad 30 piętrem.

PKiN zgaśnie w ramach ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez WWF, związanej z wyłączaniem świateł jak największej liczby obiektów. To symboliczne gaszenie jest przyłączeniem się do apelu WWF o powstrzymanie groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu.Oświetlenie elewacji zostanie wyłączone od 6 piętra w górę, łącznie z iluminacją Zegara Millenijnego na wieży Pałacu. Wyjątek stanowi oświetlenie przeszkodowe, znajdujące się na czubku iglicy, na poziomie daszku chińskiego oraz nad 30 piętrem.

Dodatkową atrakcją tego dnia będzie Kinga Rusin, popularna prezenterka telewizyjna, a ostatnio jurorka, która zobowiązała się wejść na szpilkach na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, jeśli 100 tysięcy osób przyłączy się do tej akcji .

d1hh32d

To aż 733 stopnie.

Godzina dla Ziemi (Earth Hour) to akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach oraz skłonić do refleksji nad zmianami klimatu.

d1hh32d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hh32d
Więcej tematów