Trwa ładowanie...

Gdzie spodziewać się weekendowych zmian w organizacji ruchu?

Kierowcy muszą się przygotować do wyznaczonych w kilku rejonach stolicy objazdów.

Gdzie spodziewać się weekendowych zmian w organizacji ruchu?
d36rqt4
d36rqt4

Najbliższe dni (17-20 lipca) to dla stołecznych uczestników ruchu drogowego zmiany związane m.in. z wymianą nawierzchni, kolejnym etapem przebudowy Trasy AK oraz Festiwalem "Otwarta Ząbkowska".

Od piątku, 17 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 20 lipca zamknięta dla ruchu będzie ulica Arkuszowa od Księżycowej do Wólczyńskiej. Objazd wyznaczono ulicami: Wólczyńska – Estrady albo Powstańców Śląskich – Radiowa. Na zamkniętym odcinku ulicy będzie wymieniana nawierzchnia jezdni. ****

Dokładnie w tym samym terminie szykują się zmiany w rejonie ul. Okopowej. Zamknięta zostanie jej zachodnia jezdnia na odcinku od ul. Powązkowskiej do al. Solidarności. Tutaj również drogowcy zaplanowali weekendowe frezowanie. Proponowany objazd wiedzie ulicami: Rondo Zgrupowania AK Radosław lub Dzika – al. Jana Pawła II – al. Solidarności.

d36rqt4

Na ulicy Ząbkowskiej odbywa się festiwal „Otwarta Ząbkowska”. Kolejny weekend w ramach tego wydarzenia oznacza m.in. wyłączenie z ruchu odcinka od ul. Brzeskiej do Targowej. Zmiany zostaną wprowadzone w życie w piątek 17 lipca o północy i potrwają do niedzieli. Zamknięty odcinek Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także ulicami Brzeską i Markowską do Kijowskiej oraz Targowej.

Nieplanowanym utrudnieniem, związanym z koniecznym remontem wadliwie zaprojektowanego torowiska na Bemowie (o czym pisaliśmy tutaj ), będzie zamknięcie przejazdu ulicy Wrocławskiej przez skrzyżowanie z Radiową. Objazd został wyznaczony ulicą Powstańców Śląskich, a całość utrudnień w tym rejonie potrwa aż do 8 sierpnia.

W nocy z 16 na 17 lipca w godz. 22.00 – 6.00 oraz od piątku do godzin wieczornych w sobotę zostanie wyłączony prawy pas wschodniej jezdni ulicy Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od wiaduktów Trasy Toruńskiej do skrzyżowania na wysokości posesji przy Modlińskiej 4. W kierunku północnym ruch będzie się odbywał dwoma pasami. Przyczyną zmian w organizacji ruchu są roboty brukarskie.

I wreszcie, od piątku 17 lipca od godz. 22.00 do godzin porannych w poniedziałek zamknięta będzie zachodnia jezdnia ul. gen. Maczka od skrzyżowania z ulicą Rudnickiego, do wiaduktu nad trasą. Jadąc w kierunku Bemowa ulicami Powązkowską i gen. Maczka kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, natomiast w przeciwnym pojadą wyznaczonym objazdem. Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

d36rqt4

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.infoulice.um.warszawa.pl

d36rqt4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rqt4
Więcej tematów