Trwa ładowanie...

Gdzie robimy zakupy?

Co powoduje, że centra handlowe są wciąż najpopularniejsze?

Gdzie robimy zakupy?
d49xt2e
d49xt2e

Firma Colliers International przeprowadziła serię wywiadów z mieszkańcami Warszawy, pytając między innymi o to, gdzie i dlaczego najczęściej robią zakupy, jak często i z jakich powodów wybierają na zakupy ulice handlowe oraz jakie czynniki zniechęca ich do zakupów w tym miejscu.

Warszawiacy wolą centra handlowe

Według badan firmy doradczej Colliers International mieszkańcy Warszawy preferują zakupy w centrach handlowych, takich jak Arkadia (38 proc. ankietowanych), Galeria Mokotów (23 proc. ankietowanych), Złote Tarasy (11 proc.) czy Wola Park (11 proc.). Warszawiacy wolą zakupy w centrach handlowych ze względu na łatwość, wygodę i fakt, że mogą kupić wszystko w jednym miejscu.

d49xt2e

Dlaczego nie ulice handlowe?

Do zakupów na ulicach handlowych takich jak Chmielna , Mokotowska czy Nowy Świat zniechęcają zbyt duże tłumy ludzi, problemy z dojazdem oraz brak parkingów. Problemem jest także brak informacji na temat lokalizacji poszczególnych sklepów i ich rozproszenie.

Oferta warszawskich ulic handlowych to przede wszystkim restauracje i kawiarnie (25 proc.). Do tego sklepy z modną odzieżą (15 proc.), punkty usługowe (9 proc.), sklepy z akcesoriami i biżuterią (7 proc.) oraz drogerie (7 proc.).

d49xt2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49xt2e
Więcej tematów