Trwa ładowanie...

Dzielna starsza pani nie dała się nabrać

Wielkie brawa dla mieszkanki Ochoty!

Dzielna starsza pani nie dała się nabrać
d2htcsw
d2htcsw

Kilka dni temu na numer alarmowy zadzwoniła 84-letnia mieszkanka Ochoty, która poinformowała funkcjonariuszy, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niej pieniądze. Jak ustalili policjanci, ze starszą panią skontaktował się mężczyzna podający się za jej kuzyna. W trakcie telefonicznej rozmowy poprosił o pożyczenie 20 tys. złotych, które były mu pilnie potrzebne. Kobieta jednak nie dała wiary słowom mężczyzny i o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów z Ochoty.

* Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zadziałali błyskawicznie i zatrzymali oszustów. 28 i 26-latek wpadli w ręce policjantów w momencie, kiedy przyszli odebrać pieniądze. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.*

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 26 i 28-latka trzymiesięczny areszt. Za próbę oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że mężczyźni niebawem usłyszą kolejne zarzuty.

Przy okazji policja przestrzega:

- W przypadku nagłej pożyczki: bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
- Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
- Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się z Twoim bliskim: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
- Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i podejrzewasz, że to może być oszust - koniecznie powiadom Policję.– pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

d2htcsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2htcsw
Więcej tematów