Trwa ładowanie...

Duże zmiany w organizacji ruchu kolejowego w Warszawie

9 marca br. rusza drugi etap remontu mostu średnicowego

Duże zmiany w organizacji ruchu kolejowego w Warszawie
d3waci4
d3waci4

40 pociągów PKP Intercity będzie odjeżdżać, zatrzymywać się lub kończyć bieg na dworcu Warszawa Gdańska. Przewoźnik pracuje nad zapewnieniem przesiadającym się pasażerom możliwości bezpłatnych podróży komunikacją miejską i pociągami kolei samorządowej między warszawskimi dworcami. Przygotuje także szeroką akcję informacyjną.* Zmiany będą obowiązywać do 15 czerwca* br. - informuje " Rynek Kolejowy ".

Od 9 marca na stację Warszawa Gdańska będą kierowane pociągi PKP intercity odjeżdżające w kierunku wschodnim i północnym, czyli do Białegostoku, Lublina, Olcztyna, Terespola. To nie wszystko - pojadą tam również składy z kierunku zachodniego kończące bieg, których przejazd przez Dworzec Centralny nie byłby możliwy. Z Dworca Gdańskiego będzie w sumie odjeżdżać 7 pociągów, 15 przejedzie przez niego tranzytem, a 18 skończy tam bieg. Szacuje się, że w tygodniu codziennie skorzysta z niego około 6,8 tys. pasażerów więcej niż dotychczas.

d3waci4

Wszystkie pociągi, odjeżdżające z Warszawy w kierunku zachodnim (tj. do Bydgoszczy, Katowic, Krakowa , Poznania, Trójmiasta przez Bydgoszcz i Wrocławia) będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną - z postojami na Wschodnim, Centralnym i Zachodnim.

Cztery pociągi PKP Intercity z Łodzi skończą bieg na stacji Warszawa Centralna.Dwa pojadą przez Warszawę Śródmieście do Wschodniej, a jeden (popołudniowy) na dworzec Warszawa Gdańska. Pozostałe będą kursować normalnie po torach dalekobieżnych.

PKP Intercity rozmawia obecnie z ZTM Warszawa i Kolejami Mazowieckimi o honorowaniu biletów w komunikacji miejskiej oraz we wszystkich pociągach przewoźnika samorządowego kursujących w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

W chwili obecnej bilety PKP Intercity można kupić na stacji Warszawa Gdańska w kasach przewoźnika samorządowego. Dwa nowe okienka PKP Intercity mają zostać otwarte.

d3waci4

Informacje o aktualnej organizacji ruchu będą dostępne na wszystkich warszawskich dworcach poprzez plakaty, ulotki, bannery, komunikaty, wyświetlacze, w kasach, w pociągach (ulotki, komunikaty, magazyn pokładowy „W podróży”), których dotyczą zmiany, a także pod nr 19 757, na stronie intercity.pl, rozkład-pkp.pl i profilu „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku oraz na Twitterze.

Wsparcia podróżnym od 7 marca będą udzielać również mobilni informatorzy.

d3waci4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3waci4
Więcej tematów