Trwa ładowanie...

Duże zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich

Od 14 czerwca do 31 sierpnia trzeba przygotować się na utrudnienia, związane głównie z pracami modernizacyjnymi na wielu odcinkach

Duże zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich
d2ca8je
d2ca8je

W związku z przebudową linii kolejowej z Warszawy do Łodzi, następujące zmiany czekają pasażerów podróżujących pociągami Kolei Mazowieckich do Skierniewic:

- odwołana będzie część pociągów;
- niektóre składy będą kursować w relacji skróconej;
- KM uruchomią autobusową komunikację zastępczą na odcinku Warszawa Zachodnia - Piastów - Pruszków - Grodzisk Maz. - Żyrardów.

Pomiędzy Rembertowem a Sulejówkiem kolejarze będą także przebudowywać wiadukt , stąd utrudnienia wystąpią na trasie Warszawa - Łuków. Autobusowa komunikacja zastępcza zostanie przydzielona dla następujących pociągów:

- 19801 relacji Warszawa Zachodnia (godz. odj. 0:26) – Mińsk Maz. (godz. przyj. 1:44);
- 91876 relacji Siedlce (godz. odj. 23:17) – Warszawa Zachodnia (godz. przyj. 1:21);
- 19841 relacji Warszawa Zachodnia (godz. odj. 3:00) – Siedlce (godz. przyj. 5:11).

d2ca8je

Na linii kolejowej nr 3 Warszawa - Łowicz Główny przewidziana jest modernizacja przejazdów kolejowych. Między 18 lipca a 9 sierpnia oraz od 22 do 30 sierpnia w weekendy, można również spodziewać się utrudnień:

- odwołana będzie część pociągów;
- niektóre składy będą kursować w relacji skróconej;
- część pociągów nie zatrzyma się na wybranych stacjach.

Na odcinku z Warszawy do Małkini nadal są prowadzone prace modernizacyjne, w związku z budową tego odcinka trasy Rail Baltica. Nadal będzie obowiązywać autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Wołomin – Tłuszcz oraz Sadowne Węgrowskie – Łochów – Tłuszcz.

Zmiany w kursowaniu pociągów będą też związane z budową tunelu w Międzylesiu, dlatego trudniej będzie się podróżować pasażerom w relacji KM Warszawa - Dęblin. Ruch pociągów zostanie poprowadzony jednym torem na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Prace mają się zakończyć do 12 grudnia 2015 r. W dniach 28-30 sierpnia br. pojawią się dodatkowe utrudnienia na odcinku Otwock – Warszawa Wawer:

d2ca8je

- odwołana będzie część pociągów;
- niektóre składy będą kursować w relacji skróconej.

Szczegóły wszystkich zmian dostępne są tutaj

d2ca8je
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ca8je
Więcej tematów