Trwa ładowanie...

Dom Meblowy Emilia przeżywa przemianę

Za miesiąc rusza festiwal Warszawa W Budowie. Przygotowania idą pełną parą

Dom Meblowy Emilia przeżywa przemianę
d3ott3e
d3ott3e

Na pewno pamiętacie jeszcze o nieistniejącym już salonie meblowym przy Emilii Plater. W czerwcu tego roku klienci mogli po raz ostatni zrobić zakupy i przejść się po hali sklepu. Budynek należy do Skarbu Państwa i pewnie zostanie sprzedany. Na razie rządzą tam pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, którzy nie mają szczęścia i na razie nie doczekali się budowy obiecanej siedziby placówki.

12 października rozpoczyna się czwarta odsłona „Warszawy w budowie”. Do otwarcia jest jeszcze trochę czasu, ale przygotowania w dawnym Domu Meblowym Emilia idą pełną parą. Zapraszamy na krótki fotograficzny spacer po wnętrzach Emilki. Wprawdzie instytucja zacznie tu działać na dobre dopiero w 2013 roku - po adaptacji architektonicznej na cele wystawiennicze – ale już w październiku wystawa główna „Warszawy w budowie” zagości w tymczasowych warunkach stworzonych przez architektów ze studia WWAA.****

Tematem czwartej edycji festiwalu WWB jest reklama zewnętrzna w mieście. Jej historię, wpływ na przestrzeń publiczną i codzienne życie mieszkańców zaprezentuje wystawa „Miasto na sprzedaż”, zachęcająca do odbycia podróży po historii reklamy widzianej z perspektywy przemian ulicy, handlu i konsumpcji. Idealny kontekst dla tej opowieści stworzą wysłużone wnętrza Emilki.

d3ott3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ott3e
Więcej tematów