Trwa ładowanie...

Dom kultury i tradycji powstanie na Ursynowie

Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy Domu Tradycji Ursynowa przy ul. Kajakowej. W tym roku na aktualizację dokumentacji projektowej przeznaczonych zostanie 120 tys. zł

Dom kultury i tradycji powstanie na Ursynowie
dqy47bi
dqy47bi

Prace nad projektem Domu Tradycji Ursynowa rozpoczęło się w 2007 r. W 2011 r., w obliczu trudnej sytuacji budżetowej miasta, Prezydent m.st. Warszawy zdecydowała w pierwszej kolejności zabezpieczyć środki na budowę niezbędnej w tym rejonie szkoły podstawowej. Uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowym gmachu przy ul. Lokajskiego 3 we wrześniu 2012 r.

Teraz podjęte zostaną w pierwszej kolejności prace polegające na weryfikacji projektu budowlanego w taki sposób, by nie kolidował z dalszym rozwojem usytuowanego na sąsiedniej działce Szpitala Jednego Dnia. Wykonanie prac projektowych umożliwi uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac inwestycyjnych.

- Dom tradycji, a nie tylko kultury, to realizacja polityki obecnych władz, której celem jest pielęgnowanie tradycji tych ziem, przez to budowanie świadomości wspólnoty lokalnej - tłumaczy burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

dqy47bi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqy47bi
Więcej tematów