RegionalneWarszawaDo biegu, gotowi, start! Gierymski gra (gra miejska)

Do biegu, gotowi, start! Gierymski gra (gra miejska)

Niezwykły wstęp do wystawy organizowanej przez Muzeum Narodowe

Do biegu, gotowi, start! Gierymski gra (gra miejska)

20.03.2014 16:55

Gierymski GRA to jedyna okazja, by w aktywny sposób odkryć sylwetkę Aleksandra Gierymskiego i jego miasto - Warszawę - oczywiście w XIX wiecznej odsłonie. Gra miejska jest organizowana przez Muzeum Narodowe i jest niezwykłym wstępem do wystawy, która startuje dzisiaj. Gra odbędzie się cztery razy: 29 marca, 12 kwietnia, 24 maja i 14 czerwca 2014 roku. Udział jest wolny.

Gra miejska, którą proponujemy wszystkim entuzjastom zaciętej rywalizacji i nowych doświadczeń, odsłoni przed Wami miejsca związane z postacią malarza, pozwoli skonfrontować współczesny wygląd stolicy z tym, z czasów Gierymskiego oraz dostarczy ciekawych informacji na temat twórczości oraz życia prywatnego autora "Pomarańczarki" - mówią organizatorzy.

Celem gry będzie znalezienie bohaterki właśnie tego obrazu. Po 67 latach tułaczki Żydówka z pomarańczami wróciła do Warszawy i kontynuuje swoją działalność handlową. Gdzie? Sami sprawdźcie biorąc udział w GRZE. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody. Start: 12:00 na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Warszawie. Czas trwania: ~4h. Grupy od 4 do 8 osób. Nie masz grupy? Zgłoś się, organizatorzy przyłączą Cię do jednej z nich.

Do udziału w grze można zgłaszać się TUTAJ .

Gra ma być wstępem do wystawy, którą możemy oglądać w Muzeum Narodowym od dzisiaj do 10 sierpnia. Na wystawie zaprezentowana zostanie niemal cała dostępna spuścizna Aleksandra Gierymskiego – ok. 120 obrazów i szkiców olejnych, ok. 70 rysunków, jeden szkicownik, a także blisko 110 drzeworytów wykonanych według rysunków Gierymskiego oraz zespół fotografii modeli pozujących artyście. Większość prac pochodzi ze zbiorów MNW, pozostałe wypożyczono z osiemnastu muzeów polskich, dwóch instytucji zagranicznych oraz z wielu kolekcji prywatnych. Jest to pierwszy po 76 latach tak wszechstronny i kompletny pokaz dorobku artystycznego malarza.

Wokół słynnych dzieł – takich jak: Sjesta włoska, W altanie, Żydówka z pomarańczami, Święto Trąbek, Wieczór nad Sekwaną czy Wnętrze bazyliki św. Marka w Wenecji – zebrane zostały szkice przygotowawcze i studia plenerowe, a także inne prace o zbliżonej tematyce. Na wystawie, obok powszechnie znanych obrazów, znajdują się również dzieła pokazane publicznie po raz pierwszy od końca XIX wieku.

Obraz
Zobacz także
Komentarze (0)