Trwa ładowanie...

Czytelnicy alarmują: ZDM stawia znaki w misach miejskich drzew

ZDM: "Sprawę przekazano Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg".

Czytelnicy alarmują: ZDM stawia znaki w misach miejskich drzew
d1sxe03
d1sxe03

W wielu miejscach w stolicy w tzw. misach zbudowanych wokół miejskich drzew, drogowcy stawiają znaki drogowe. - Jak to jest, że nam w misach niemal nic nie wolno, np. posiać trawę lub kwiaty, a miasto może sobie wetknąć znak, który po pierwsze stoi w donicy, po drugie uszkadza koronę drzewa, po trzecie - gdy drzewo się zazieleni - nie będzie widoczny dla kierowców? - pyta nasza czytelniczka.

O to, czy to legalne działanie, zapytaliśmy Zarząd Oczyszczania Miasta , odpowiedzialny m.in. za roślinność. - Zarówno dla czytelności znaków, a więc bezpieczeństwa użytkowników dróg, jak i dla zdrowia i dobrych warunków do rozwoju drzew, wskazane jest montowanie znaków poza misami drzew - mówi WawaLove.pl Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM-u. - W przypadku kolizji z drzewami prosimy zarządcę drogi o przestawienie znaku. Jednocześnie należy także pamiętać o wymogach dotyczących oznakowania dróg, ale o tym proszę rozmawiać z drogowcami - dodaje.

- ZOM i czytelniczka mają rację - przyznaje w rozmowie z WawaLove Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM-u . - Znaki nie powinny się tam znaleźć, choć nie ma przepisu regulującego taką sprawę - mówi. I dodaje, że mogły nastąpić inne, wyjątkowe okoliczności, że znalazły się w tym miejscu. Gałecka poinformowała nas, że o sprawę przekazano już, odpowiedzialnemu za to Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

Problem znaków w misach drzew powtarza się niestety dość często. Jak piszą nasi czytelnicy, takie przypadki zgłaszane były już wcześniej, a mimo to nowe znaki wciąż się pojawiają. - To nie tylko problem zieleni, ale również bezpieczeństwa na drodze. Drzewo wkrótce rozkwitnie, a liście zasłonią znak kierowcom - pisze jedna z czytelniczek. I pyta gdzie to zgłosić. - ZDM nie jest odpowiedzialny za wszystkie znaki drogowe. To leży po stronie zarządcy danego terenu i to do niego należy się zwracać w tej sprawie - podkreśla Gałecka. Rzeczniczka dodaje, że taki przypadek najlepiej zgłosić pod numer lub przez aplikację 19115 . - To najlepszy i najszybszy sposób - mówi rzeczniczka ZDM. - Poza tym przeciętny mieszkaniec nie musi się rozeznawać w zawiłościach, do kogo należy dany teren. Dlatego właśnie polecamy Miejskie Centrum Kontaktu - dodaje.

d1sxe03
d1sxe03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sxe03
Więcej tematów