Trwa ładowanie...

Coraz bliżej przebudowy DK 61 w Legionowie. Zniknie "wąskie gardło"?

Inwestycja jest od lat oczekiwana, nie tylko przez mieszkańców miasta.

Coraz bliżej przebudowy DK 61 w Legionowie. Zniknie "wąskie gardło"?
d1a175w
d1a175w

Kierowcy udający się na przykład w kierunku Zegrza, i dalej na Mazury muszą bardzo często tkwić w korkach na wiadukcie oraz drodze dojazdowej. Jednak okazuje się, że postulaty mieszkańców są coraz bliższe zrealizowania. Warszawski oddział GDDKiA poinformował, że 13 firm chce zaprojektować i przebudować zarówno obiekt, jak i odcinek drogi prowadzący do skrzyżowania z ulicą Wolską w Legionowie.

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmie się oceną oferentów m.in. pod względem doświadczenia i potencjału kadrowego oraz zdolności ekonomicznej. Do kolejnego etapu przetargu przejdą ci, którzy zostaną zweryfikowani pozytywnie pod kątem wymogów zawartych w zamówieniu. Końcowym kryterium oceny poszczególnych ofert będzie przede wszystkim cena, ale GDDKiA weźmie również pod uwagę termin realizacji oraz okres gwarancji.

13 chętnych do przebudowy DK61 w Legionowie.

— GDDKiA (@GDDKiA)

d1a175w

Jeśli chodzi o samą inwestycję to na odcinku niemal 2 km powstaną: dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy oraz urządzenia do ochrony środowiska. Przebudowa ma się zakończyć w 2020 roku.

d1a175w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a175w
Więcej tematów