Trwa ładowanie...

Chciał wysadzić Sejm przy Wiejskiej!

Planował zdetonować w Warszawie 4 tony ładunku wybuchowego! (szokujące wideo)

Chciał wysadzić Sejm przy Wiejskiej!
d3ymzoc
d3ymzoc

ABW ujawniła dziś, że 9 listopada aresztowała człowieka, który przygotowywał zamach bombowy w Warszawie.* W planach miał zdetonowanie 4 ton ładunku wybuchowego!* Podczas konferencji prasowej w siedzibie ABW w Warszawie prokuratorzy poinformowali, że zatrzymany mężczyzna organizował grupę zbrojną, gromadził materiały wybuchowe, specjalistyczną odzież i tablice rejestracyjne. Miał plany Sejmu i okolicy!

5 listopada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała Prokuraturę o planowanym zamachu terrorystycznym. Zamach miał polegać na eksplozji materiałów wybuchowych. Prokuratura natychmiast wydała zgodę na zatrzymanie podejrzanego i przeszukania. W ich wyniku odkryto materiały wybuchowe. Wśród nich były m.in.* heksapen, pentyl, trotyl i proch. Znaleziono też urządzenia pirotechniczne: *zapalniki radiowe, które mogą współpracować z telefonem komórkowym, detonatory, kilkanaście sztuk nielegalnej broni i 1100 sztuk amunicji. Ponadto znaleziono kamizelki kuloodporne wraz z dodatkowymi wkładami ceramicznymi, hełmy kevlarowe, snajperskie stroje maskujące (GHILLIE SUIT), polskie (sfałszowane) i zagraniczne tablice rejestracyjne, instrukcje saperskie, minerskie i publikacje o tematyce pirotechnicznej.

Celem ataku miały być konstytucyjne organy RP, a w szczególności Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (prawdopodobnie planował wysadzić budynek Kancelarii Prezydenta), Prezes Rady Ministrów (prawdopodobnie Kancelaria Premiera) oraz wszyscy politycy zgromadzeni w budynku Sejmu.

Podejrzany, 45-letni Brunon K. był pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa. Do zatrzymania podejrzanego doszło w piątek 9 listopada. 11 listopada Sąd wydał zgodę na 3-miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia. Po zatrzymaniu nie przyznał się i odmówił wyjaśnień, ale później zmienił stanowisko i przystąpił do zeznań. Jak się okazało, zwerbował jeszcze 4 inne osoby. Sprawa wciąż jest w toku.

d3ymzoc

Podejrzany przeprowadzał próbne wybuchy. Zobaczcie szokujące wideo zaprezentowane przez ABW na konferencji prasowej!

(materiał wideoTVN24/x-news)

d3ymzoc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ymzoc
Więcej tematów