Trwa ładowanie...

Chcesz zobaczyć Warszawę z 1918 roku? Zainstaluj tę aplikację

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski powstała aplikacja „Wasza Warszawa 1918/2018”. Mieszkańcy i turyści będą mogli wybrać się na spacer śladami Piłsudskiego, Paderewskiego czy Tuwima.

Chcesz zobaczyć Warszawę z 1918 roku?  Zainstaluj tę aplikacjęŹródło: Domena publiczna
d2m68bi
d2m68bi

Przez cały rok Warszawa świętuje 100-lecie niepodległości podczas licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Z okazji oficjalnych obchodów pod hasłem „Stolica wolności 1918-2018” powstała również dedykowana aplikacja mobilna zrealizowana przez agencję interaktywną - Grupę Me & My Friends. Aplikacja pozwoli przejść Warszawę, taką jaka była przed 100 laty.

stolicawolnosci.pl
Źródło: stolicawolnosci.pl, fot: stolica wolności

W zwiedzaniu towarzyszą twórcy niepodległości, a także zasłużeni dla miasta pisarze, sportowcy, aktorzy, wybitni naukowcy i architekci. Należą do nich m.in. Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Julian Tuwim, Janusz Korczak, Maria Dąbrowska, Janusz Kusociński czy Piotr Drzewiecki – pierwszy prezydent Warszawy w II Rzeczypospolitej. Do opisu każdej postaci dołączone są historyczne nagrania oraz archiwalne wideo.

stolicawolnosci.pl
Źródło: stolicawolnosci.pl, fot: stolica wolności
d2m68bi

Zawartość merytoryczną zapewnił warszawski Dom Spotkań z Historią. Pobrać ją można na urządzenia z Androidem w Google Play Store, jak i na smartphony Apple w App Store.

stolicawolnosci.pl
Źródło: stolicawolnosci.pl, fot: stolica wolności

Hanna Gronkiewicz - Waltz tłumaczy, że odzyskanie niepodległości było jednym z najważniejszych czynników rozwojowych Warszawy w XX wieku. - Odzyskawszy stołeczność Warszawa stała się prawdziwym centrum Polski, najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym. Po 1918 roku stała się europejską metropolią z kwitnącą kulturą, nauką, nowoczesnymi rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi. Te osiągnięcia chcemy naszymi obchodami przypomnieć - podkreśla prezydent.

Strona do pobrania aplikacji „Stolica wolności 1918-2018”:

Google Play, App Store

stolicawolnosci.pl
Źródło: stolicawolnosci.pl, fot: stolica wolności

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2m68bi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m68bi
Więcej tematów