Trwa ładowanie...

Ceny Sylwestra w Warszawie (i nie tylko)

W zestawieniu cen zabaw sylwestrowych, stolica wypada drogo. Gdzie pójść, dokąd wyjechać, żeby zapłacić mniej?

Ceny Sylwestra w Warszawie (i nie tylko)
d2djp92
d2djp92

Cena sylwestra zależy od lokalizacji którą wybierzemy, rodzaju obiektu oraz ekstra atrakcji. Organizatorzy balów zapewniają zazwyczaj kilka ciepłych posiłków, ograniczoną ilość alkoholu (lub alkohol na własny rachunek) oraz dj-ską - z reguły - oprawę muzyczną. Ofert jest całkiem sporo i w sumie każdy może udać się na sylwestra dopasowanego do własnych możliwości finansowych.

W Warszawie pierwszy raz od 5 lat nie odbędzie się sylwestrowy koncert Polsatu. Bardzo długo nie było pewności jaką alternatywę dla mieszkańców przygotują władze miasta. Z tej przyczyny więcej osób zaczęło interesować się imprezami zamkniętymi. Stolica na tle innych miast wypada stosunkowo drogo. Jak wynika z raportu przygotowanego przez serwis sylwestrowo.pl, za bal z muzyką na żywo i ciepłymi posiłkami zapłacimy średnio 265 zł od osoby.

d2djp92

Tych, którzy chcą spędzić zabawę noworoczną w bardziej eleganckim miejscu, podpowiadamy, że sylwestrowa kolacja w eleganckim lokalu, gdzie dostaniemy kawior, przepiórki, gęsi i duży wybór win zaczynają się już od 550 zł za osobę.

Co ciekawe, w zestawieniu zabaw sylwestrowych drożej od Warszawy wypada jednak Wrocław. Średnia cena imprezy w lokalu wynosi 280 zł od osoby, co jest rekordem w skali kraju.


To może wyjechać z Warszawy? Popularnymi kierunkami na sylwestrowy wyjazd są - oczywiście - polskie góry oraz morze. Decydując się na powitanie Nowego Roku w tych miejscach, musimy brać pod uwagę kilkudniowy pobyt. To zwiększa cenę, można jednak zaoszczędzić wybierając nocleg o niższym standardzie.

- Najtańsze są kwatery prywatne, jednak o tej porze mogą pojawić się problemy z ich dostępnością. W większych kurortach warto rozejrzeć się za pensjonatem lub hotelem. Ze względu na dużą konkurencję, można tam znaleźć nocleg w przystępnej cenie – komentuje Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl.

d2djp92

Jak co roku, ceny w kurortach nadmorskich, są nieco niższe niż w górskich. Największe dysproporcje występują w ofertach kwater prywatnych – tam cena może się różnić nawet o 1/3. Wyjątkiem jest Gdańsk, w którym ceny pokoi nie odbiegają od tych, w górskich miejscowościach.

Najdroższą lokalizacją, jak co roku, jest Zakopane. W stolicy Tatr należy liczyć się z kosztem z przedziału 500-900 zł za pobyt wraz z balem. W tej cenie wiele karczm oferuje bogatą ofertę tradycyjnych dań i alkoholi. Gościom przygrywa góralska muzyka, można także spotkać występy taneczne. O północy obowiązkowym punktem programu jest pokaz fajerwerków na tle Tatr. Chętnych na powitanie Nowego Roku w górach nie brakuje - już teraz bardzo trudno o miejsca w pensjonatach i kwaterach.

Ostetcznie można też pójśc na Most Poniatowskiego z butelką rosyjskiego wina musującego, by obejrzeć największy w historii pokaz sztucznych ogni.

A Wy gdzie spędzacie Sylwestra?

d2djp92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2djp92
Więcej tematów