Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń na Wojskowej Akademii Technicznej

Zatrzymano siedmiu pracowników akademii i jednego byłego pracownika.

CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń na Wojskowej Akademii Technicznej
d1i8u9k
d1i8u9k

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób związanych z wyłudzaniami pieniędzy na szkodę Wojskowej Akademii Technicznej.Sprawa dotyczy zarzutów wyłudzania pieniędzy na szkodę WAT.

Zatrzymani to siedmiu pracowników akademii i jeden były pracownik. Zatrzymano ich pod zarzutem wyłudzania publicznych pieniędzy z uczelni - poinformowało RMF FM. Obecnie wciąż trwają przeszukania w biurach, a także w mieszkaniach podejrzanych.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział, że siedem z zatrzymanych osób to obecni pracownicy WAT, jedna – to były pracownik Akademii. - Zabezpieczamy dokumenty i nośniki danych świadczące o niezgodnej z prawem działalności – poinformował Kaczorek. Nie chciał udzielić innych informacji dotyczących sprawy – zaznaczył, że czynności trwają.

d1i8u9k

- Mechanizm polegał na tym, że na szkodę uczelni wyłudzano pieniądze z tytułu wynagrodzeń za wykonanie prac w ramach umów cywilno-prawnych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane" - powiedziała prok. Iwona Kruszewska, p.o. naczelnika Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej .

Akcja CBA to dalszy ciąg wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Białymstoku. W marcu CBA zatrzymało już między innymi jednego z prorektorów WAT. Wtedy zarzuty dotyczyły między innymi zawierania pozornych umów na projekty naukowe realizowane w Wojskowej Akademii Technicznej.

Źródło: (rmf fm/pap)

d1i8u9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i8u9k
Więcej tematów