Trwa ładowanie...

Całe wakacje bez metra!

Ruch na I linii metra w Śródmieściu będzie przerwany na dwa wakacyjne miesiące

Całe wakacje bez metra!
d1f0cjo
d1f0cjo

Ruch metra zostanie wstrzymany za względu na dwie budowlane inwestycje: przełożenie torów za stacją Centrum i przebicie dwóch przejść podziemnych przy stacji Świętokrzyska - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Przez dwa miesiące pasażerowie od strony Kabat będą musieli wysiadać na stacji Politechnika, a ci jadący od strony Młocin - na stacji Ratusz Arsenał. Prezes Metra powiedział serwisowi, że jeśli uda się przyspieszyć odbiory techniczne, stacja Centrum będzie zamknięta krócej. Według niego bez przebudowy torów w tym miejscu nie da się sprawnie obsługiwać II linii metra z obecnej bazy na Kabatach. Z kolei podziemne przejście na stacji Świętokrzyska w przyszłości zapewni wygodne przesiadki.

Zakres prac budowlanych w Centrum obejmuje demontaż dwóch starych rozjazdów, ułożenie nowych oraz instalację tzw. trzeciej szyny, która dostarcza pociągom prąd. Dodatkowo trzeba będzie zmienić systemy sterowania ruchem. Do tego dochodzą roboty przy stacji Świętokrzyska. Prace będą tu prowadzone zarówno pod, jak i nad istniejącym tunelem I linii. Wstrzymanie ruchu jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo pasażerów.

d1f0cjo

Tarcza Anna wydrąży drugi tunel pod tunelami I pierwszej linii w długi weekend z Bożym Ciałem (30 maja - 2 czerwca). Wtedy metro będzie kursować na dwóch oddzielnych odcinkach między Kabatami a Politechniką i od stacji Ratusz Arsenał do Młocin. Także w weekend z Bożym Ciałem tarcza Elisabetta przejdzie pod starymi kamienicami na Pradze. Na początku maja pierwszy tunel pod tymi domami wydrążyła juz tarcza Krystyna.

d1f0cjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0cjo
Więcej tematów