Trwa ładowanie...

Burmistrz Wilanowa chce zmienić granice dzielnicy. Co dalej z Mokotowem?

Jeden niewielki skwer może zmienić granice Wilanowa i Mokotowa. Co na to mieszkańcy?

Burmistrz Wilanowa chce zmienić granice dzielnicy. Co dalej z Mokotowem?
dqp54pw
dqp54pw

Na niewielkim skwerze na starej Sadybie ma stanąć centrum lokalne dla dzielnicy Wilanów. Z tym mogą wiązać się problemy, gdyż wskazany teren formalnie należy do Mokotowa. Jakie będą dalsze losy skweru? O tym przesądzą głosy mieszkańców.

Wilanowskie centrum lokalne to jedne z 10 warszawskich placówek, które mają być przestrzenią integrującą mieszkańców poszczególnych dzielnic. Inicjatorami projektu są architekci SARP, którzy wybierali miejsca dla przyszłych budynków. W przypadku placówki dla Wilanowa wybrano skwer przy skrzyżowaniu Nałęczowskiej i Sobieskiego na zachodnim obrzeżu starej Sadyby,który... należy do Mokotowa. * *

- Problematyczna okazała się granica między Mokotowem, a Wilanowem, która przebiega przez środek skwerka przy ul. Nałęczowskiej, wytypowanego do roli centrum lokalnego przez SARP i Urząd Miasta. Cały proces realizowany jest dalej przez dzielnice, a tu klops - nie wiadomo do kogo skwerek właściwie należy - komentują działacze mokotowskiego Miasto Jest Nasze.

Rozwiązaniem ma być wytyczenie nowych granic dla Wilanowa i Mokotowa, które przesądzą po której stronie będzie się mieścić wspomniany skwer. Pomysłodawcą zmian w rejonie skrzyżowania ul. Nałęczowskiej z ul. Jana III Sobieskiego jest burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.

dqp54pw

- Zmiana granicy dzielnic pozwoli na ujednolicenie zarządzania przestrzenią publiczną, ułatwi prawidłowe zagospodarowanie najbliższej okolicy, zapewni jednorodność ze względu na układ osadniczy i przestrzenny - czytamy na stronie internetowej UM Warszawa. Pomysł zaakceptowało już miejskie Biuro Architektury, Biuro Geodezji, a także Urząd Statystyczny.

Głos w tej sprawie będzie należał również do mieszkańców: miasto zaprasza na konsultacje społeczne, które potrwają do 31 października. Uwagi, opinie i wnioski można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail konsultacje@um.warszawa.pl lub osobiście: w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 2, w Wydziale Obsługi Mieszkańców (w godzinach: poniedziałek 8:00-18:00, wtorek-piątek 8.00-16.00) oraz w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27, w Wydziale Obsługi Mieszkańców (w godzinach: poniedziałek 8:00-18:00, wtorek-piątek 8.00-16.00).

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały w sprawie nowych granic, zmiana będzie kosztowała blisko 5 tys. zł. Koszty te poniesie dzielnica Wilanów.

dqp54pw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqp54pw
Więcej tematów