Trwa ładowanie...

British Airways poleca w Warszawie: Pawilony Nowy Świat, Hala Mirowska i Muzeum Neonów

Tym między innymi brytyjskie linie lotnicze zachęcają do odwiedzenia polskiej stolicy

British Airways poleca w Warszawie: Pawilony Nowy Świat, Hala Mirowska i Muzeum Neonów
d26ua5s
d26ua5s

Linie lotnicze British Airways zachęcają do podróży do Warszawy jako miasta, w którym nie ma miejsca na nudę. "Niemal zupełnie zniszczone podczas drugiej wojny światowej Stare i Nowe Miasto, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zostały zrekosntruowane w tak piękny sposób, iż trudno uwierzyć, że nie są naprawdę stare" - czytamy na stronie linii lotniczych.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Tutaj bez niespodzianek i oryginalności - według brytyjczyków w polskiej stolicy najlepiej wybrać się na Stare Miasto, aby zobaczyć przede wszystkim Zamek Królewski i Rynek Starego Miasta. Do tego zabytkowa ulica Próżna przy pl. Grzybowskim.

d26ua5s

Jak czytamy również, nasze miasto pełne jest obecnie małych galerii i muzeów o bardzo szerokiej tematyce - od poważnych państwowych placówek, jak Muzeum Chopina , po lokalne inicjatywy takie jak Muzeum Neonów.

Nocne życie Warszawy

BA poleca na wieczór Filharmonię Narodową i Teatr Dramatyczny. Nocą, jak czytamy, najlepsza zabawa czeka nas w klubach przy ul. Foksal, na * pl. Zbawiciela* (szczególnie w Planie B) oraz w * Pawilonach na tyłach Nowego Światu , które wkrótce mają zniknąć. Warto też pojechać na drugą stronę Wisły, *na ulicę Ząbkowską, pełną artystycznych barów i klubów z wyczuwalną nutką bohemy.

Gdzie zjeść?

Jak czytamy, Warszawa jest obecnie pełna dobrych restauracji i kawiarni, w których przekonać się można, że ziemniaki i pierogi to nie jedyne walory współczesnej polskiej kuchni. BA zaprasza m.in. do Restauracji Kurt Schellera oraz Restauracji Polskiej. *Poza tym zachęca też do odpoczynku od polskiej kuchni w niedużej, azjatyckiej knajpce *Dżonka na Hożej i we włoskiej Bacio na Wilczej.

Gdzie na zakupy?

Polskie rękodzieło jest na wyciągnięcie ręki w Cepelii, a polskie ciasta i chleby można kupić w XIX-wiecznej, zabytkowej Hali Mirowskiej. Kto ma do wydania więcej, może się wybrać na pl. Trzech Krzyży, przy którym ulokowane są eksluzywne marki takie jak Burberry czy Max Mara. BA poleca także Pracownię Sztuki Dekoracyjnej "Bracia Łopieńscy" - miejsce działające od 1862 roku.

d26ua5s
d26ua5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ua5s
Więcej tematów