Trwa ładowanie...

Brave Kids: zaproś do domu dzieciaki z całego świata!

Już po raz czwarty w ramach międzynarodowego programu (25 czerwca-14 lipca) dzieci z najdalszych zakątków globu odwiedzą Polskę, by uczestniczyć we wspólnych warsztatach artystycznych. Organizatorzy poszukują dla nich domów gościnnych

Brave Kids: zaproś do domu dzieciaki z całego świata!
d4dmid2
d4dmid2

BRAVE KIDS to wyjątkowy program edukacyjny, którego misją jest integracja artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata. Spotkanie ma na celu poszerzyć horyzonty zarówno dzieci, jak i dorosłych, zmotywować ich do współdziałania oraz inspirować do dialogu. Tegoroczna edycja swoim działaniem obejmie około setkę dzieci pochodzących m.in. z Chin, Zimbabwe, Ugandy, Tanzanii, Indii, Izraela, Czech, Brazylii, Danii i Gruzji i po raz pierwszy odbędzie się równolegle aż w czterech miastach: we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Puszczykowie k. Poznania. W każdym z tych miast odbywać się będą warsztaty artystyczne. Następnie 8 lipca wszystkie dzieci spotkają się w dolnośląskich Krośnicach, gdzie wspólnie przygotują spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany widzom z Krośnic i okolicznych miejscowości, a później także podczas finału Brave Festival we Wrocławiu.

- Zaproszeni do Polski młodzi artyści pochodzą ze skrajnie różnych środowisk i dzieli je niemal wszystko. Począwszy od tradycji, języka i koloru skóry, na sposobie postrzegania świata kończąc. To mieszanka kulturowa, której spoiwem jest sztuka i dziecięca radość – mówi Anastazja Korczak, dyrektor i inicjatorka całego projektu. – Głęboko wierzymy, że praca dzieci nad wspólnym przedstawieniem pozwoli im się otworzyć i wnieść do projektu cząstkę siebie oraz swojej kultury.

A ponieważ jednym z głównych elementów BRAVE KIDS jest animacja środowiska lokalnego, zaproszone dzieci nie mieszkają w hotelach czy w schroniskach, ale u miejscowych wolontariuszy. Organizatorzy, jak co roku, szukają więc osób, które chciałyby przyjąć do swoich domów dzieci przyjeżdżające do Warszawy w okresie od 25 czerwca do 8 lipca. Wolontariuszem goszczącym może być każdy, kto jest gotowy zagwarantować tym młodym artystom nocleg, śniadania, kolacje, dowóz na warsztaty i spektakle, a także otoczyć ich opieką i gościnnością. W razie chęci zaproszenia dziecka do swojego domu prosimy o kontakt z Aleksandrą Ośko, tel. 501 318 949, * osko.aleksandra@gmail.com .*

Wszyscy wolontariusze goszczący uczestników poprzednich edycji BRAVE KIDS przyznają, że zaproszenie do domu dziecka pochodzącego z zupełnie innego środowiska pozwala otworzyć się na obcą kulturę i mentalność, na inne postrzeganie świata. Pozwala poznać i zrozumieć nierzadko zaskakujące zwyczaje dzieci pochodzących z odmiennego kręgu kulturowego. Zaangażowanie w projekt Brave Kids to także wyzwanie dla dorosłego człowieka, które wymaga cierpliwości i tolerancji. Goszczący wolontariusze wyciągnęli też podobne wnioski z udziału w projekcie przyznając, że tak naprawdę wszystkie dzieci, niezależnie od szerokości geograficznej, potrzebują tego samego – miłości, poczucia bezpieczeństwa i akceptacji.

d4dmid2

Co ważne, program BRAVE KIDS, organizowany w ramach BRAVE FESTIVAL, nie tylko integruje małych reprezentantów odległych kultur, ale także przyczynia się do pomocy innym dzieciom rozrzuconym po świecie. Jak co roku beneficjentem wydarzenia będzie bowiem międzynarodowa organizacja ROKPA niosąca pomoc dzieciom w Tybecie, Nepalu oraz krajach Afryki.

Więcej informacji na stronie: www.bravekids.eu

d4dmid2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dmid2
Więcej tematów