Trwa ładowanie...

Brakuje 20 milionów na śmieci! A to dopiero pierwszy miesiąc...

Pierwszy miesiąc obowiązywania uchwały śmieciowej wyjątkowo niekorzystny. Do ratusza wpłynęła zaledwie połowa planowanej kwoty. Czy to starczy, by zapłacić firmom odbierającym odpady?

Brakuje 20 milionów na śmieci! A to dopiero pierwszy miesiąc...
d202jyl
d202jyl

Spodziewaliśmy się, że pierwszy miesiąc będzie słaby. Ale na pewno nie, że zabraknie aż połowy - powiedziała Super Expressowi Agnieszka Kłąb, rzecznik ratusza.

Opłaty za śmieci miały przynieść miastu do końca roku 232 miliony złotych. Taki zapis wciąż istnieje w tegorocznym budżecie. Oznacza to, że miesięcznie do ratusza miałoby wpływać około 40 milionów złotych. W lipcu jednak było to zalewie 21 milionów...

Zapis w budżecie ma być odpowiednio skorygowany, ale dopiero we wrześniu. Stawki zostały bowiem zmniejszone , ale nie uwzględniono tego w budżecie. Na razie nie wiadomo, o ile ta kwota miałaby być mniejsza. Czy to wystarczy, by zapłacić firmom, które odbierają odpady? Całość mają przecież pokryć właśnie opłaty pobrane z owego "podatku".

Tego dowiemy się dopiero, gdy od firm spłyną faktury za lipiec - odpowiada Agnieszka Kłąb. - Mamy nadzieję, że wystarczy. A jeśli nie, dołożymy z kolejnych miesięcy.

d202jyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d202jyl
Więcej tematów