Trwa ładowanie...

Bohaterka powstania skomentowała oprawę Legii Warszawa. "Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście"

"Grażka" uczestniczyła w słynnej obronie Pałacyku Michla na warszawskiej Woli.

Bohaterka powstania skomentowała oprawę Legii Warszawa. "Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście"
d4hu90l
d4hu90l

"Grażka" walczyła w Powstaniu Warszawskim. Zwróciła się do kibiców Legii Warszawa, którzy przygotowali wyjątkową oprawę podczas meczu z Kazachstanem. - Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście - komentuje.

- Mówi Grażka z Pałacu Michla. Bardzo jestem dumna z was. Bardzo was szanuję, że wiecie co robicie, że walczycie różnymi sposobami o naszą Ojczyznę, o Polskę - przyznaje kobieta na nagraniu udostępnionym na Twitterze przez Marcina Czaplińskiego, warszawskiego społecznika.

Co sądzi o oprawie na stadionie? - Bardzo mi się podobała. Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście. Teraz trzeba dużo mówić, dużo robić - komentuje.

Film można obejrzeć

d4hu90l

"Grażka" to Anna Złoch - Mizikowska, rocznik 1926. Podczas Powstania Warszawskiego należała do batalionu "Parasol" i uczestniczyła m.in. w słynnej obronie Pałacyku Michlera (Michla) na warszawskiej Woli. Po zakończeniu drugiej wojny, w 1945 roku, została skazana na osiem lat więzienia. W wyniku amnestii jej kara została zamieniona na dwa lata w zawieszeniu. W 1949 roku ukończyła studia prawnicze.

d4hu90l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hu90l
Więcej tematów