Trwa ładowanie...

"Bobry atakują". Ogromna ilość powalonych drzew

W Olszynce Grochowskiej jeden z mieszkańców stolicy zauważył powalone drzewa. Nadgryzienia świadczyły o tym, że zostały ścięte przez bobry. "Atak bobrów" - skomentował Adam Markowski i opublikował zdjęcia drzew w sieci.

"Bobry atakują". Ogromna ilość powalonych drzewŹródło: Facebook.com, fot: Adam Markowski
d2bjlb6
d2bjlb6

Autor zdjęć tłumaczy, że bobry naturalnie regulują poziom wody. - Bobrów jest na pewno więcej niż kiedyś, ponieważ wcześniej tępiło się ich w parku Skaryszewskim i zabezpieczało drzewa siatkami - mówi WawaLove.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Adam Markowski

Skontaktowaliśmy się zarządem Lasów Miejskich, aby dowiedzieć się, czy jest to częste zjawisko.

- Bobry są zwierzętami pod ochroną częściową, więc nie ma możliwości ingerencji w życie tych zwierząt tj. uszkadzanie tam, czy uśmiercanie, bez zgody organów nadzorujących ochronę przyrody (Generalnej lub Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska) - informuje WawaLove Andżelika Gackowska wicedyrektor Lasów Miejskich - Warszawa. Dodaje, że mieszkańcy Warszawy w ciągu kilku ostatnich lat obserwują ekspansję bobrów, a w związku z tym, że ostatni rok był bardzo wilgotny to te zwierzęta maja jeszcze lepsze warunki bytowania.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Adam Markowski

Andżelika Gackowska podkreśla, że bobry ścinają drzewa, żeby dobrać się do gałęzi i pączków, które są dla nich najcenniejszym pokarmem. Zaznacza, że Olszynka Grochowska jest rezerwatem przyrody i wszelkie prace wykonywane na tym terenie, oprócz usuwania bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców i mienia, wymagają zgody Regionalnego albo Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. - Jeśli uszkodzenia drzewostanów związane z bobrzą działalnością będą mały duży zakres, to rozważymy zwrócenie się do jednostek o wydanie decyzji ograniczenia działalności tych zwierząt w drzewostanie. Bobry mieszkają na terenie rezerwatu już od kilu lat i do tej pory ich działalność nie powodowała znacznych szkód w środowisku. - mówi WawaLove Gackowska.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Adam Markowski

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Nietypowe ogłoszenie w przedszkolu. "Rowerki dzieci do recyklingu"

d2bjlb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bjlb6
Więcej tematów