Trwa ładowanie...

Bitwa o Warszawę na oczach telewidzów. Sztaby porozumiały się w sprawie debat

Przed I turą wyborów odbędą się dwie debaty telewizyjne - poinformował kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Ikonowicz. Terminy mają zostać uzgodnione z nadawcami. W grę wchodzi 5 lub 7 października oraz 18 lub 19 października.

Bitwa o Warszawę na oczach telewidzów. Sztaby porozumiały się w sprawie debatŹródło: flickr.com, fot: Lukas Plewnia/Flickr, licencja CC BY-SA 2.0
dylh5af
dylh5af

Debata stołecznych kandydatów w wyborach samorządowych ma być zorganizowana przez trzy stacje telewizyjne. Zdaniem Piotra Ikonowicza, którego sztaby wyborcze pozostałych kandydatów wyznaczyły do negocjowania warunków z nadawcami TV, organizatorami spotkania (oprócz stacji publicznej) powinny być również te nadające lokalnie. W tym wariancie wszyscy nadawcy otrzymaliby prawo do emisji sygnału.

Jak podaje Radio Zet, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej podkreślił, że konkretny termin zostanie ustalony dopiero po rozmowach z mediami. Wstępnie uznano, że najlepszą datą do przeprowadzenia pierwszej debaty przed I turą wyborów byłby 5 albo 7 października. Drugą debatę planuje się na 18 lub 19 października. Przedstawiciele startujących do warszawskiego ratusza uzgodnili też, że między oboma terminami powinna odbyć się debata kandydatów na radnych.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się w niedzielę 21 października. Druga tura nastąpi dwa tygodnie później, czyli 4 listopada.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dylh5af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dylh5af
Więcej tematów