Trwa ładowanie...

Bitwa Narodów jeszcze dziś i jutro (ZDJĘCIA)

Walki rycerzy, średniowieczne miasteczko, muzyka i mnóstwo zabawy na Fortach Bema.

Bitwa Narodów jeszcze dziś i jutro (ZDJĘCIA)
d1pbzoe
d1pbzoe

Na zawody przybyli uczestnicy z 12 państw: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski, Włoch, Niemiec, Quebec (Kanada), Austrii, USA, Izraela, Danii oraz Krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

Walki toczą się w kategoriach „jeden na jeden”, „pięć na pięć”, „dwadzieścia jeden na dwadzieścia jeden”,*a sędziują* międzynarodowi arbitrzy. Walki nie są zwykłą rekonstrukcją, nie dzieją się na podstawie scenariusza. Są to pełnokontaktowe bitwy, w których liczy się zwycięstwo.

* *Poza walkami jest mnóstwo innych atrakcji, jakich nie może zabraknąć na festiwalach tylu „living history” . Są pokazy walki z użyciem płonących mieczy, triki akrobatyczne, żonglerka nożami, fajerwerki. Występują europejskie zespoły w stylu folk rock i rock gotycki. Pojawiają się muzyczne motywy etniczne, brzmienie dud, przedstawienia teatralne. Wystąpią średniowieczni sztukmistrzowie i Cyganie, krobaci, klauni, skomorochy (czyli średniowieczni aktorzy recytujący baśnie i legendy). Skrupulatnie odwzorowane zostałyą osada i wioska rycerska, zakłady mistrzowskie, kramy, rzemieślnicy.

d1pbzoe

GDZIE, KIEDY I ZA ILE?
Forty BemaWarszawa, 30 kwiecień – 3 maj

Bilety do nabycia w sieciach salonów Empik na terenie całego kraju, oraz na:www.ebilet.pl, www.abilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl.

Ceny biletów:40 PLN – jednodniowy dla osoby dorosłej20 PLN – jednodniowy dla dziecka140 PLN – karnet na 4 dni dla osoby dorosłej70 PLN – karnet na 4 dni dla dziecka

d1pbzoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pbzoe
Więcej tematów