Trwa ładowanie...

Bilety WKD ważne w autobusach i pociągach SKM

Niestety tylko na czas remontu torów

Bilety WKD ważne w autobusach i pociągach SKM
d4itcpu
d4itcpu

Od 1 lipca aż do końca wakacji będą remontowane tory między Warszawą a Komorowem na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W czasie prac bilety ZTM będą honorowane także w autobusach zastępczych uruchamianych przez WKD. A bilety „WuKaDki” będą ważne również w autobusach ZTM oraz pociągach SKM .

Remont linii WKD będzie się wiązał z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Pociągi będą kursowały wyłącznie z Grodziska Mazowieckiego Radońska do Warszawy Zachodniej WKD (z przesiadką – przez cały tydzień – pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz), Milanówka Grudowa do Komorowa (z przesiadką – przez cały tydzień – do autobusu komunikacji zastępczej) oraz z Grodziska Mazowieckiego Radońska do Komorowa (z przesiadką – tylko w dni powszednie – do autobusu komunikacji zastępczej). Odcinek torów między Warszawą Zachodnią WKD a Warszawą Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Na odcinku Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch pociągów będzie odbywał się w obu kierunkach po jednym torze.

WKD w trakcie trwania remontu uruchomi autobusową komunikację zastępczą między Pruszkowem WKD a Warszawą Śródmieście WKD (tylko w dni powszednie w godzinach szczytu), między Komorowem WKD a Warszawą Śródmieście WKD (we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień) oraz między Tworkami a Michałowicami (tylko w dni powszednie w godzinach szczytu). W autobusach zastępczych między Warszawą Śródmieściem WKD a przystankiem Żywiecka (przystanek w pobliżu przystanku Opacz WKD) będą honorowane także bilety ZTM w ramach Wspólnego Biletu (przynajmniej dobowe). Oczywiście bilety ZTM w ramach Wspólnego Biletu w dalszym ciągu będą ważne także w pociągach WKD między Dworcem Zachodnim a przystankiem Opacz.

d4itcpu

Wprowadzone zostanie także honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w komunikacji organizowanej przez ZTM.

W pociągach:
- SKM S1 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków,
- SKM S2 – na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Al. Jerozolimskie,
- SKM S3 – na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Al. Jerozolimskie;

W autobusach:
- 127 – na odcinku Centrum – PKP WKD Al. Jerozolimskie,

- 158 – na odcinku Centrum – Dw. Zachodni,

- 159 – na odcinku Pl. Zawiszy – Dw. Zachodni,

- 178 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie,

d4itcpu

- 187 – na odcinku Dw. Zachodni - Łopuszańska,

- 191 – na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP WKD Al. Jerozolimskie,

- 208 – na odcinku PKP WKD Al. Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich, (ze względu na remont ul. Włodarzewskiej linia 208 nie będzie kursowała w lipcu)

- 517 – na odcinku Centrum - Łopuszańska,

- 717 – na odcinku Dw. Zachodni – Norwida (Piastów),

- ZS1 – na odcinku Dw. Zachodni – PKP Pruszków,

d4itcpu

- N35 – na odcinku Centrum - Łopuszańska,

- N85 – na odcinku Centrum – Pruszków Os. Staszica.

Pasażerowie podróżujący z biletami WKD powinni jednak pamiętać o dwóch sprawach:

- rozpoczynający podróż w pojazdach ZTM na podstawie biletów jednorazowych WKD (kartkowych do kasowników elektronicznych), zobowiązani są do skasowania biletu odręcznie, wpisując w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika datę i godzinę rozpoczęcia podróży. Brak naniesienia na bilecie jednorazowym WKD takich danych będzie stanowić dla kontrolera biletów w pojazdach ZTM podstawę do nałożenia na pasażera opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu,

d4itcpu

- bilety czasowe WKD w pojazdach ZTM zachowują ważność na odcinku odpowiadającym odcinkowi linii WKD, który byłby pokonany w danym czasie w warunkach normalnego ruchu pociągów (oznacza to, że np. podróżując w kierunku centrum Warszawy można po opuszczeniu pociągu WKD na stacji Warszawa Zachodnia przejść do autobusu ZTM i dojechać nim do Centrum, mimo że czas przejścia na przystanek autobusowy i dojazdu autobusem przekracza strefę czasową określoną na bilecie WKD. Jednak nie można robić w tej podróży przerw przekraczających konieczny czas przejścia pomiędzy peronami i przystankami autobusowymi).

d4itcpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4itcpu
Więcej tematów