Trwa ładowanie...

Biegiem po Torze Służewiec czyli „Wielka Ursynowska”

zapisy już od poniedziałku 12 sierpnia!

Biegiem po Torze Służewiec czyli „Wielka Ursynowska”
d1v4mah
d1v4mah

1 września o godz. 10:00 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się po raz drugi bieg „Wielka Ursynowska” na dystansie 5 km po torze wyścigowym . Zapisy do biegu rozpoczną się 12 sierpnia o godz. 12:00 za pośrednictwem strony internetowej www.wielkaursynowska.pl. Wpisowe wynosi 10 zł i w całości będzie przekazane na rehabilitację uratowanych koni cierpiących w skutek niehumanitarnych działań człowieka.

Dystans jaki musza pokonać uczestnicy to dwa okrążenia toru po trawiastej nawierzchni służewieckiego hipodromu, czyli około 5 km. Jest to nie lada gratka, ponieważ tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów. To druga edycja tych zawodów. W ubiegłym roku do mety dobiegło 526 zawodników i zawodniczek. Tegoroczny limit uczestników wynosi 1000 osób. Opiekę nad dziećmi biegaczy sprawować będzie przedszkole „Mali Olimpijczycy”.

Bieg „Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny – całe zgromadzone wpisowe w wysokości 10 zł od osoby, przekazane zostanie na rzecz Fundacji „Pegasus” z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni cierpiących w skutek niehumanitarnych działań człowieka.

Bieg jest częścią całodziennego pikniku rodzinnego organizowanego przez Dzielnicę Ursynów na Torze Służewiec. 1 września w godz. 11:00-18:00 na uczestników pikniku będą czekać liczne atrakcje: występy artystyczne, pokazy taneczne, pokazy ujeżdżania, a także konkurencje i atrakcje sportowo-rekreacyjne. O godz. 15.00 rozpocznie się Gonitwa „Nagroda Ursynowska” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

d1v4mah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v4mah
Więcej tematów