Trwa ładowanie...

Bezrobocie w Warszawie według dzielnic

Najwięcej bezrobotnych jest wciąż na Pradze Północ. Najmniej - na Wilanowie. Traci pracę coraz więcej osób.

Bezrobocie w Warszawie według dzielnic
d276rv3
d276rv3

Bezrobocie w Warszawie jest na tle Polski bardzo niskie – w 2012 roku wyniosło 4,61 proc. Zarejestrowanych jako bezrobotne było tu prawie 50 tys. osób. To znaczny wzrost w porównaniu do roku 2011, kiedy w urzędzie pracy zarejestrowanych było 41613 osób, a stopa bezrobocia wyniosła 3,86 proc. Raport o bezrobociu w stolicy przygotował portal Forsal.pl

Bezrobocie w Warszawie jest (na tle całej Polski) stosunkowo małe. W 2012 roku wyniosło 4,61 proc. Największym bezrobociem może "pochwalić się" Praga Północ.* Na 44 tys. mieszkańców aż 7,13 proc. nie pracuje. Na zamożniejszym Wilanowie, bezrobocie rejestrowane *wyniosło tylko 2,2 proc.

Pozostałe dzielnice plasowały się bliżej średniej, choć najwyższe bezrobocie w tej grupie jest na Woli - 5,88 proc. Powyżej pięciu procent zarejestrowanych bezrobotnych było też na Bielanach, Pradze Południe oraz Targówku. Z kolei Ursynów i Białołęka miały odpowiednio 3,19 oraz 3,22 proc. bezrobotnych mieszkańców.

Widoczny jest wzrost bezrobocia. W 2011 roku bezrobocie na Wilanowie wynosiło 1,96 proc., a na Pradze Północ – 5,37 proc. Traci pracę coraz więcej osób. Na koniec 2012 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 49 227 osób, z końcem kwietnia 2013 r. było ich już ponad 55,5 tysiąca. Wśród nich tylko 8,2 proc. stanowiły osoby do 25 roku życia, a ponad 31 proc. skończyło 50 lat.
Oznacza to, że bezrobocie w Warszawie dotyka głównie osób w średnim wieku.

d276rv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d276rv3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj