Trwa ładowanie...

Bezdomni z Ursusa budują statek!

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów.

Bezdomni z Ursusa budują statek!
d46dpwl
d46dpwl

Chwytają ster w swoje ręce! W Ursusie bezdomni budują statek – od dziesięciu lat, charytatywnie i bez budżetu, dzień w dzień w pocie czoła - informuje radio RDC. Ich dzieło już wygląda imponująco, ale do efektu końcowego jeszcze daleko. Sami zainteresowani szacują, że przed nimi jeszcze około 1,5 roku wytężonej pracy przy tej wyjątkowej inicjatywie.

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów. Kapitanem statku jest Waldemar Rzeźnicki. Sami budujący podkreślają, że bardziej liczy się tu sam proces powstania statku, a nie efekt końcowy – chodzi o ćwiczenie charakteru i wytrwałości.

(Fot. RDC)

d46dpwl

- Mamy przed sobą 35 ton żelaza. Jest to konstrukcja BM 57 (Bogdan Małolepszy - konstruktor z Konina). Pół miesiąca temu skończyliśmy dwa, drewniane, szesnatometrowe maszty. Teraz schodzimy do środka i przed nami stoi zadanie - po wykonaniu kadłuba - wyposażenia jego wnętrza. Wydaje się, ze jest to proste jak remont generalny kawalerki, ale szacujemy, że spędzimy nad tym jeszcze około 1,5 roku - mówi w RDC Waldemar Rzeźnicki, kapitan statku.

Nie wiadomo, kiedy statek po raz pierwszy wypłynie na wody . Jedno jest pewne – wszystko będzie bezpieczne, bo nad jego budową czuwa Polski Rejestr Statków.

Źródło: (RDC)

d46dpwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46dpwl
Więcej tematów