Trwa ładowanie...

Belgijska Para Królewska zasadziła buki w podwarszawskim Powsinie

W wydarzeniu brała też udział Prezydent Warszawy.

Belgijska Para Królewska zasadziła buki w podwarszawskim Powsinie
d2z69ix
d2z69ix

Ta niezwykła wizyta miała również na celu zaprezentowanie wspólnego stanowiska Polski oraz Belgii,dotyczącego uznania przez UNESCO cennych fragmentów buczyn za dziedzictwo narodowe . Belgijska Para Królewska zasadziła także buki, które tworzą tzw. Aleję Królewską.

– W Warszawie stawiamy na edukację ekologiczną społeczeństwa. Zbudowaliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, gdzie kształcimy dzieci, młodzież i seniorów, aby wysiłek włożony w ochronę i pielęgnowanie naszych lasów i przyrody przetrwał wiele lat. Wizyta Pary Królewskiej Belgów w Centrum jest dla nas zaszczytem i potwierdza, że nasze działania w zakresie ekologii idą w dobrym kierunku – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Stolica jest unikalna pod względem przyrodniczym, ponieważ niemal 40% jej powierzchni stanowią tereny zielone. Ponadto w Warszawie coraz większą uwagę przykłada się do proekologicznych rozwiązań transportowych, nowoczesnych technologii w zakresie utylizacji odpadów oraz sfery edukacyjnej. Sześć zasadzonych buków jest darem dla stolicy, ze strony leśników z regionu Brukseli.

d2z69ix

W tym roku przedstawiciele warszawskich Lasów Miejskich podjęli także współpracę z zarządcami terenów zielonych w Lizbonie. Jej celem ma być wypracowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ekologii , które w konsekwencji wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców stolicy Polski oraz Portugalii.

d2z69ix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z69ix
Więcej tematów