Trwa ładowanie...

Będzie miejski Sylwester!

Na pl. Konstytucji. " Warszawiacy chcą tej imprezy"

Będzie miejski Sylwester!
dtiuxyj
dtiuxyj

Wśród zmian budżetowych, które mają być dyskutowane na czwartkowej sesji Rady Warszawy, znalazł się punkt:* "Zwiększenie wydatków na wykonanie i wdrożenie projektu zmian organizacji ruchu w związku z organizacją miejskiej zabawy sylwestrowej na pl. Konstytucji i odcinku ul. Marszałkowskiej do ul. Hożej"*. - informuje Gazeta.pl . Czyli miejski Sylwester w tym roku odbędzie się!

Sylwestra chcą też sami warszawiacy. Z przeprowadzonego w maju przez CBOS na zlecenie ratusza badania, tzw. Barometru Miejskiego wynika jasno, że warszawiacy lubią i chcą się bawić na miejskim imprezie sylwestrowej. Na pytanie: "czy biorąc pod uwagę obecne spowolnienie gospodarcze, ratusz powinien organizować w 2013 r. imprezę sylwestrową na pl. Konstytucji" 24 proc. odpowiedziało zdecydowanie tak, 36 - raczej tak, 17 - raczej nie i 13 - zdecydowanie nie. W ubiegłym roku na pl. Konstytucji bawiło się ok. 100 tys. mieszkańców stolicy!

Do niedawna wiadomym było, że z powodu kryzysu i cięć budżetowych noworoczna impreza miała się nie odbyć. W zeszłym roku na sylwestrową imprezę wydano az. 3,6 mln zł. Jednak niedawny kryzys spowodował, że obcięto miejskie wydatki. Zabrano m.in. transportowi miejskiemu, sportowi, kulturze i promocji miasta.

Skąd Ratusz weźmie pieniądze na zabawę sylwestrową? - Przyglądamy się tylko, skąd wziąć na to pieniądze - mówi portalowi Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza. - Z Barometru Miejskiego wynika, że warszawiacy chcą się bawić na miejskim sylwestrze. Stąd ten punkt o zmianach budżetowych na sesji. Może nie trzeba będzie wydać ponad 3 mln zł - dodaje Milczarczyk.

dtiuxyj

Należy przypuszczać, że Sylwester Miejski będzie raczej skromniejszy niż w ubiegłych latach. Zresztą czy warszawiakom potrzebne do świętowania super drogie supergwiazdy śpiewające z playbacku? Raczej chodzi o atmosferę, wspólne przeżywanie tej chwili, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Kto z was pójdzie w tym roku na pl. Konstytucji by bawić się na miejskiej imprezie?

dtiuxyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtiuxyj
Więcej tematów