Trwa ładowanie...

Archidiecezja Warszawska wspomoże uchodźców

Decyzję w tej sprawie przekazał rzecznik ks. Przemysław Śliwiński.

Archidiecezja Warszawska wspomoże uchodźców
d1ezc4a
d1ezc4a

Apel papieża Franciszka o pomoc uchodźcom nie pozostał bez echa. Parafie w całej Europie zgłaszają swoją gotowość w tym zakresie. Przypomnijmy, że 6 września podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież poprosił, by każda europejska parafia przyjęła jedną rodzinę. Archidiecezja Warszawska przekazała wczoraj, że wspólnoty skupione w jej strukturze także wspomogą uchodźców . O tej decyzji poinformował na Twitterze, rzecznik ks. Przemysław Śliwiński.

Parafie i wspólnoty pomogą uchodźcom. Jak konkretnie - odpowiedzą konsultacje, które rozpoczniemy już w najbliższych dniach

— ks. P. Śliwiński (@PSliwinski)

I choć szczegóły oraz charakter samego wsparcia nie są jeszcze znane, to w najbliższych dniach mają się rozpocząć konsultacje w tej sprawie. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej podkreśla, że nie jest to wyłącznie odpowiedź na apel papieża Franciszka, ale także realizacja w praktyce przykazania miłości bliźniego.

d1ezc4a

To nie tylko odpowiedź na apel papieża i Przewodniczącego KEP. Przede wszystkim to ewangeliczna miłość w praktyce

— ks. P. Śliwiński (@PSliwinski)

Planowane uzgodnienia mają dać odpowiedź, jakiego rodzaju pomoc będą mogły zaoferować parafie i wspólnoty. Apel dotyczący wsparcia uchodźców wystosował już wcześniej m.in. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

d1ezc4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ezc4a
Więcej tematów