Trwa ładowanie...

Amfetaminowe laboratorium w domku jednorodzinnym. Chemicy zatrzymani (WIDEO)

Do wywiezienia sprzętu i odczynów chemicznych potrzebne były trzy samochody ciężarowe.

Amfetaminowe laboratorium w domku jednorodzinnym. Chemicy zatrzymani (WIDEO)
d2mhgyw
d2mhgyw

Sprzęt laboratoryjny i odczyny chemiczne - to wszystko zostało zabezpieczone przez Centralne Biuro Śledcze Policji w jednym z jednorodzinnych domków w Wawrze.Na gorącym uczynku zostali złapani dwaj chemicy: 55-letni Krzysztof D. i 77-letni Eugeniusz J. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP od kilku miesięcy otrzymywali informacje dotyczące osób zajmujących się produkcją narkotyków syntetycznych. Funkcjonariusze weszli do jednego z niepozornych domków jednorodzinnych w warszawskiej dzielnicy Wawer. Okazało się, że działa tam linia technologiczna do produkcji amfetaminy. W laboratorium chemicznym, które urządzili przestępcy, zgromadzono ogromne ilości sprzętu laboratoryjnego i odczynników chemicznych. Składowano tam też odpady poprodukcyjne.

Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymani zostali dwaj chemicy: 55-letni Krzysztof D. i 77-letni Eugeniusz J. Obaj dobrze znani policji, w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywani za produkcję narkotyków. Kolejny magazyn odczynników chemicznych i sprzętu do produkcji amfetaminy policjanci ujawnili w okolicach Konstancina-Jeziornej, w miejscu zamieszkania Krzysztofa D. Zabezpieczanie śladów w tej sprawie zajęło policjantom trzy dni, a do wywiezienia materiału dowodowego potrzebne były trzy samochody ciężarowe.

Prokurator przedstawił obu zatrzymanym zarzut produkcji znacznych ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

d2mhgyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhgyw
Więcej tematów