Trwa ładowanie...

Alert pogodowy. Gwałtowne burze, grad oraz porywisty wiatr

Główne zagrożenie będą niosły ulewne opady deszczu do 20 mm, porywisty wiatr do 100 km/h oraz opady gradu o średnicy 3-4 cm.

Alert pogodowy. Gwałtowne burze, grad oraz porywisty wiatr
d13l6nr
d13l6nr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz serwis Info Meteo - Warszawa ostrzegają przed burzami, które mogą wystąpić wieczorem i w nocy na Mazowszu. Mogą wystąpić także spore opady deszczu, a miejscami nawet gradu. Wiatr może osiągnąć prędkość 90-100 km/h.

Na przeważającym obszarze Mazowsza spodziewamy się popołudniu oraz w nocy wystąpienia silnych burz, które lokalnie będą gwałtowne. Główne zagrożenie będą niosły ulewne opady deszczu do 20 mm, porywisty wiatr do 100 km/h oraz opady gradu o średnicy 3-4 cm. Pojawiają się także informacje o możliwości wystąpienia trąb powietrznych, jednak będzie to zjawisko bardzo lokalne. Niewątpliwie wchodzimy w kilkudziesięciogodzinny groźny okres synoptyczny z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi informuje na swoim facebookowym profilu serwis Info Meteo - Warszawa. Pierwsze wyładowania w okolicach Warszawy spodziewane są już po godzinie 19.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad - potwierdza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zdaniem IMiGW prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk atmosferycznych wynosi 90%.

Apelujemy o przestawienie samochodów spod drzew oraz pousuwanie z balkonów wszelkich rzeczy, które łatwo mogłyby być porwane przez wiatr. Przypominamy także o zasadach bezpiecznego zachowywania się podczas burzy.
Tutaj można śledzić na żywo miejsca, w których obecnie występują burze.

Aplikacja Warszawa 19115

"Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - informuje w swoim komunikacie ratusz.

d13l6nr
d13l6nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13l6nr
Więcej tematów