Trwa ładowanie...

Akcja "Taksometr". Nieprawidłowości w co trzeciej taksówce

Brak licencji, kasy fiskalnej, a nawet... prawa jazdy. Grzechy stołecznych taksówkarzy

Akcja "Taksometr". Nieprawidłowości w co trzeciej taksówce
d3crn0n
d3crn0n

Dwa dni działań, 120 skontrolowanych taksówek i nieprawidłowości stwierdzone aż w co trzeciej. Te najczęściej ujawniane to brak zdanego egzaminu na bycie licencjonowanym taksówkarzem, brak identyfikatora ze zdjęciem, a także braki w oznakowaniu pojazdu TAXI. Wyniki działań przeprowadzonych w piątek i sobotę przez śródmiejskich strażników miejskich i współpracujących policjantów to 53 mandaty karne, 1 osoba ujęta, 4 wnioski o ukaranie skierowane do sądu, 2 osoby pouczone, 4 pojazdy usunięte na koszt właściciela.

Ujawnianie kierujących pojazdami TAXI, którzy nie mają danego egzaminu na bycie licencjonowanym taksówkarzem, nieposiadających kasy fiskalnej, czy nawet prawa jazdy. Eliminowanie przypadków niezgodnego z zapisami Uchwały Rady Miasta oznakowania pojazdów TAXI, egzekwowanie przestrzegania przez kierujących pojazdami TAXI przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie zatrzymywania i postoju pojazdów. To główne założenia działań akcyjnych „Taksometr”, które przeprowadzili funkcjonariusze w miniony weekend.

Głównym celem naszych cyklicznych działań jest ujawnianie nielegalnych taksówkarzy - osób podszywających się pod tych licencjonowanych. Wszystko po to, by korzystający z usług przewozu pojazdami TAXI mogli mieć pewność, że wiezie ich uczciwy, legalny taksówkarz, co w konsekwencji oznacza, że nie zostaną oszukani, podróż będzie bezpieczna, a kierowca dobrze zna topografię miasta. Dodatkowo podejmujemy interwencje wobec kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego – mówi dowodzący działaniami st. insp. Piotr Rombel.

Wybrane interwencje:

W piątek 13 marca w trakcie kontroli oznakowania pojazdu TAXI na ul. Krakowskie Przedmieście ujawniono, że taksówkarz posługuje się cofniętą licencją na wykonywanie transportu drogowego pojazdem TAXI – sprawę przekazano Policji.

d3crn0n

W sobotę 14 marca w trakcie kontroli oznakowania pojazdu TAXI na ul. Sienkiewicza 12 ujawniono, że taksówkarz podrobił tabliczkę informacyjną z hologramem – sprawę przekazano Policji.

d3crn0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3crn0n
Więcej tematów