Trwa ładowanie...

Afera w Trójce. Warszawiacy symbolicznie żegnają radiową Trójkę

Myśliwiecka 3/5/7 jest ostatnio adresem budzącym potężne emocje. Warszawiacy postanowili symbolicznie pożegnać legendarną Trójkę. Pod gmachem Trzeciego Programu Polskiego Radia w Warszawie zapłonęły znicze.

Afera w Trójce. Warszawiacy symbolicznie żegnają radiową TrójkęŹródło: PAP
d22iclr
d22iclr

1998 notowanie Listy Przebojów Trzeciego Programu Polskiego Radia zakończyło się spektakularną aferą i wielką dyskusją na temat wolności wypowiedzi artystycznej w Polsce. Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" w wykonaniu Kazika Staszewskiego głosami słuchaczy została wywindowana z listy propozycji na pierwsze miejsce głównego zestawienia ulubionych utworów słuchaczy Trójki. Niedługo potem notowanie zniknęło ze stron Polskiego Radia, a później nic już nie było takie samo.

Trójka. Dziennikarze protestują i odchodzą z rozgłośni

Od soboty 16 maja w zaczęła się fala odejść dziennikarzy Trójki. Wśród nich znaleźli się m.in. prowadzący LP3 Marek Niedźwiecki, twórca Siesty Marcin Kydryński, czy gospodyni Programu Alternatywnego Agnieszka Szydłowska. Stację opuścili także Michał Olszański, Hirek Wrona i Bartłomiej Gil. Murem za dziennikarzami stanęli muzycy m. in. Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, czy Muniek Staszczyk. Dodajmy, że sam Kazik zażądał, by usunięto jego utwór z LP3.

Trójka straciła również możliwość odtwarzania utworów takich zespołów, jak Republika, czy Deep Purple, które dla słuchaczy rozgłośni są nieodłącznym elementem anteny. Dziś pojawiły się również pierwsze informacje o zrywaniu współpracy przez reklamodawców.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Ci dziennikarze, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o rozstaniu się z Trójką, przystąpili do cichego protestu przed budynkiem na Myśliwieckiej.

d22iclr

Polskie Radio. Warszawiacy żegnają Trójkę

Zewsząd padają głosy, że właśnie nastąpił koniec Trzeciego Programu Polskiego Radia. Mieszkańcy Warszawy również postanowili zabrać głos w tej sprawie. Na terenie Polskiego Radia przy Myśliwieckiej 3/5/7 zaczęły pojawiać się płonące znicze. We wrzawie głośniej krytyki wobec postępowania dyrekcji rozgłośni i zarządu PR to bardzo cichy i symboliczny głos Warszawiaków, zdaje się najlepiej oddawać emocje wiernych słuchaczy Trójki.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22iclr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iclr
Więcej tematów