Trwa ładowanie...

69. Derby o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Najbardziej prestiżowe wydarzenie sezonu wyścigowego w Polsce odbędzie się już w tę niedzielę

69. Derby o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
d4j9v3o
d4j9v3o

Przed nami 69. Derby o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Start już 7 lipca na Torze Służewiec. Organizator przygotował wiele atrakcji dla osób śledzących słynny bieg o Błękitną Wstęgę. Nie zabraknie tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy kapelusz. Bomba w górę o 13.30!

Atrakcją dnia sbędą oczywiście Derby - bieg na dystansie 2400 m dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W sumie rozegranych zostanie 9 gonitw o łączną pulę blisko 400 000 zł. Zgłoszono do nich 95 koni. Najważniejszymi, oprócz Derby, są Nagroda I Dywizji Kawalerii WP (godz. 13.30), Nagroda Novary (14.00) oraz Memoriał Fryderyka Jurjewicza (godz. 17.30).

Gonitwa o Błękitną Wstęgę zaskakuje niemal za każdym razem. Magiczne Derby doceniają warszawiacy i co roku, w pierwszą niedzielę lipca, tłumnie przychodzą na Wyścigi. Liczymy, że niedzielna pogoda oraz gwarantowane emocje przyciągną na trybuny zarówno starszych, jak i młodszych widzów. Oprócz samych gonitw zachęcamy do skorzystania z licznych atrakcjach, które przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Chcemy, aby piknikowa atmosfera wyścigów zachęcała coraz więcej osób do wpisania ich na stałe w weekendowy plan dnia – podkreśla Wojciech Szpil, Prezes Totalizatora Sportowego.

Na terenie Toru będzie można skorzystać ze strefy przygotowanej z myślą o najmłodszych, gdzie najodważniejsze dzieci ujeżdżać będą kucyki. Zaaranżowany zostanie specjalny plac zabaw oraz uwielbiany przez dzieci dmuchaniec. Interesująco zapowiada się wystawa obrazów i prezentacja samochodów na parkingu VIP. Między gonitwami odbędą się występy cheerleaders i pokaz konny
w wykonaniu Karoliny Wajdy.

d4j9v3o

Czekać będzie zróżnicowana oferta gastronomiczna – od lodów i przekąsek, po dania obiadowe. W trakcie Gali Derby odbędzie się również tradycyjny konkurs dla pań na najładniejszy kapelusz – co roku panie prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy, które są dodatkową atrakcją zaczerpniętą z torów angielskich. Do konkursu, spośród pań emocjonujących się wyścigami, zostaną wybrane posiadaczki najpiękniejszych kreacji, a zwyciężczynię poznamy podczas specjalnej prezentacji.

Na Tor najlepiej dojechaać autobusem linii 300 kursującym miedzy Służewcem a stacją Metro Wilanowska.

d4j9v3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9v3o
Więcej tematów