Trwa ładowanie...

4. urodziny warszawskiej grupy Dancehall Masak-rah

Muzyka rodem z jamajskiego getta, nawijacz Taranchyla z Florydy, dancehall tancerze i mnóstwo niespodzianek!

4. urodziny warszawskiej grupy Dancehall Masak-rah
d2wau54
d2wau54

6 października w warszawskim klubie Salon Gier zaprezentują dancehall z najwyższej półki trzy ważne składy: Dancehall Masak-rah, Splendid Sound oraz prosto USA, nawijacz i producent jamajskiego pochodzenia TARANCHYLA!

Dancehall Masak-Rah to działająca od czterech lat niezwykle dynamiczna, rozrywkowa a zarazem absurdalna impreza dedykowana muzyce Dancehall. Dokumentnie znudzeni codzienną rzeczywistością klubową zawodnicy tworzący Dancehall Masakrę ( 27Pablo , Yurek Dres, Drajwa, Dorka, Mothashipp i Sinus) od czterech lat testują wszelkie triki, które można zrealizować w warunkach klubowych, począwszy od biegania między ścianami skończywszy na performansach inspirowanych Monty Python'em a wszystko to przy dźwiękach dzikiej muzyki powstałej w jamajskim gettcie. Dancehall Masak-Rah wzorem kultowych Passa Passa z Kinsgton na Jamajce stała się również centralnym punktem dla wszystkich tancerzy Dancehall, którzy chcą sprawdzić nabyte umiejetności w klubowych warunkach.

* Splendid Sound najbardziej utytułowany clashowy sound z Polski (Euro Cup Winner 2012).* To powstały w 2004 r. prężnie działający i wciąż rosnący w siłę wrocławski skład muzycznych zboczeńców. W sład ekipy wchodzą Lord Kujawa, Don Szczep, Kotune i Don Himol - czterech selektorów, zebranych razem by nieść kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Stanowią, lub stanowić wkrótce będą, czołówkę wśród krajowych sound systemów, czego dowodem jest tytuł Run Di Riddim Selecta Clash Champion w 2009 - w tyle zostawili tak znane marki jak 27 Pablo i East West Sound. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dają publice ani chwili wytchnienia, a motto "Macie Przejebane"’ wydaje się sprawdzać na każdej imprezie.

* Taranchyla to nawijacz i producent jamajskiego pochodzenia mieszkający w Tampa, Floryda, USA. Zaczynał nagrywać na początku lat 90., ale potem poświęcił się pracy jako MC w Poison Dart - największym sound systemie z Florydy. Z Poison Dart zjechał cały świat, biorac udział w dziesiątkach sound clashy z pierwszej ligi. W 2009 roku powrócił do nagrywek i od razu wskoczył z hitem „Caban Dance”, w którym użył niezliczonej ilości efektów nałożonych na wokal. Nagrany na tym samym riddimie „Thing Ruff” udowodniło, że do nagrania wokalu można użyć jeszcze więcej efekektów a ostateczny wynik jest porażający. Te dwa tjuny nie zostały nigdy wydane, Masakra dostała je od Taranchyli i grała ekskluzywnie od 2009 roku zawsze budząc entuzjazm wśród publiki. *Najważniejsze w koncertach tego zawodnika jest to, że wozi on ze sobą cały sprzęt i na żywo realizuje brzmienie swojego wokalu tak jak na płytach, stąd jego energetyczne show ma naprawdę zupełnie
inny wymiar.

d2wau54

Po secie wokalnym Taranchyli i po przerywniku w wykonaniu Dancehall Masak-Rah Taranchyla wróci ze swoim selektorem, żeby zagrać pełno wymiarowy set Poison Dart, można się więc spodziewać dubplatów od wszystkich top artystów i znakomitego flow sound systemu, który reprezentuje pierwszą ligę światową. Poison Dart to prawdziwa legenda absolutna czołówka globu i jeden z najważniejszych reprezentantów USA na międzynarodowych Cashach.* To będzie pierwsza wizyta topowego amerykańskiego soundu w Polsce*.

Do Lineup'u urodzinowego dochodzi KaCeZet - facet, który ma nagrane już dwa albumy, jeden digital a jeden z zespołem jak KaCeZet & Fundamenty.
Wszystko to wydarzy się 6 października w Klubie Salon Gier (al. Armii Ludowej 13, Warszawa)
Start: 21:00
Wjazd na urodziny: 30zł, ale jeśli wyślesz emaila z hasłem „URODZINY” w temacie na

dhl.masakrah@gmail.com wejdziesz za 20zł.

d2wau54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wau54
Więcej tematów