Trwa ładowanie...

380 tys. za 2,5 miesiąca pracy? Kontrowersyjna umowa na Lotnisku Chopina

Detektyw Rutkowski: "Za podobne zlecenie wziąłbym najwyżej za sto tysięcy"

380 tys. za 2,5 miesiąca pracy? Kontrowersyjna umowa na Lotnisku Chopina
d3a93qy
d3a93qy

380 tysięcy za dwa i pół miesiąca pracy firmy ochroniarskiej na Lotnisku Chopina. Radio ZET ujawniło własnie warunki lukratywnej umowy podpisanej bez przetargu przez szefa Państwowych Portów Lotniczych z agencją ochrony.

Ochroniarze mieli wyłapywać i wypraszać z hali przylotów oraz parkingów nieuczciwych taksówkarzy. Dyrektor zatrudnił do tego zadania firmę ochroniarska, choć port ma własnych ochroniarzy ze Służby Ochrony Lotniska. W warszawskim porcie pracuje ich aż kilkuset.

Z raportów składanych władzom PPL przez agencję wynika, iż pierwotną kwotą na umowie było 200 tysięcy złotych. Później zwiększono ją do 380 tysięcy. - To bardzo zawyżona kwota - mówi Radiu Zet Krzysztof Rutkowski, właściciel Biura Detektywistycznego.

Szef PPL broni się twierdząc, że nie mógł do zadań, jakie wykonywali pracownicy agencji, wykorzystać Służb Ochrony Lotniska. - Charakter pracy agencji tylko częściowo pokrywał się z kompetencjami SOL - mówi stacji dyrektor Mariusz Szpikowski. Dodaje, że "w dużej mierze były to działania detektywistyczne".

"Zniknął problem mafii"

Ich praca miała polegać na codziennych patrolach hali przylotów i dokumentowaniu zachowanie nieuczciwych taksówkarzy. Gdy tylko zauważyli osobę, która chciała "złowić" klienta, mieli wypraszać ją na zewnątrz.

d3a93qy

Dyr. Szpikowski twierdzi też, że dzięki ich pracy z lotniska zniknął problem mafii taksówkarskiej. Pytany o brak przetargu mówi, że zrobiono tak "z uwagi na tajność działań ochroniarzy przez pierwszy miesiąc trwania ich umowy". Nie uważa, by suma, jaką zarobili, była zawyżona. - To stawki rynkowe. W PPL istnieje dokumentacja, zapis negocjacji i odniesienie do rynku - mówi Radiu Zet.

Pytany o to detektyw Rutkowski mówi zaś, że za podobne zlecenie wziąłby najwyżej za sto tysięcy złotych.

d3a93qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a93qy
Więcej tematów