Trwa ładowanie...

3 warianty trasy nowej linii na Odolanach. ZTM zaprasza na konsultacje [MAPY]

Zdecydujcie, którą trasa ma pojechać nowa linia autobusowa

3 warianty trasy nowej linii na Odolanach. ZTM zaprasza na konsultacje [MAPY]
d4hkaef
d4hkaef

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące propozycji uruchomienia nowej linii autobusowej kursującej przez ul. Jana Kazimierza na Odolanach. Swoje uwagi, opinie i wnioski można przesyłać do 15 maja.

Poprzemysłowe Odolany coraz szybciej zabudowują się osiedlami mieszkaniowymi, a mieszkańcy apelują do ZTM w sprawie uruchomienia linii autobusowej, usprawniającej dojazd do centrum. W odpowiedzi Zarząd zaproponował uruchomienie linii kursującej ulicą Jana Kazimierza. - Równolegle wpływa wiele opinii stanowczo sprzeciwiających się tym planom - poinformował WawaLove.pl Igor Krajnow, rzecznik ZTM-u.

Krajnow dodaje, że docelowo obsługa komunikacyjna osiedla mogłaby się odbywać nową ulicą, równoległą do Jana Kazimierza oraz przez rozbudowaną ul. Sowińskiego. - Jednak do czasu powstania tych ciągów (perspektywa kilku lat) wskazane jest zapewnienie dostępu do komunikacji mieszkańcom osiedli po południowej stronie ul. Jana Kazimierza. Osiedla po północnej stronie ul. Jana Kazimierza znajdują się bowiem w strefie dojścia do istniejących przystanków przy ul. Kasprzaka i ul. Wolskiej - wyjaśnia rzecznik. ZTM przygotował więc propozycje zakładającą dwa warianty podstawowe oraz tzw. wariant zerowy, który zakłada brak jakichkolwiek zmian.

Mapy zmian

- Ostateczny kształt połączenia będzie dodatkowo zależał od budowy odcinka ul. Hubalczyków od ul. Wolskiej do Jana Kazimierza - informuje rzecznik. I dodaje, że do czasu powstania tego odcinka linia mogłaby kursować jednokierunkowo od ul. Ordona do ul. Studziennej i wracać ul. Wolską. Konsultacjom ma zostać poddany nie tylko sam przebieg linii ale również lokalizacja przystanków.

Wariant „0”, czyli brak jakichkolwiek zmian

Wariant 1

Linia jednokierunkowa kursująca na trasie: Rondo Daszyńskiego – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Studzienna – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Rondo Daszyńskiego.

Wariant 2

Linia kursująca w obu kierunkach na trasie: Rondo Daszyńskiego – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Hubalczyków – Fort Wola – CM. Wolski.

W zależności od wybranego wariantu linia zatrzymywałaby się na wszystkich już istniejących przystankach oraz na nowych, które musiałyby zostać wybudowane. Propozycja ZTM-u zakłada budowę następujących nowych przystanków przy skrzyżowaniach: Ordona/Jana Kazimierza, Jana Kazimierza/Gizów, Jana Kazimierza/Goleszowska, Jana Kazimierza/Sowińskiego, Jana Kazimierza/Hubalczyków. Mapy w większym formacie znajdziecie poniżej.

d4hkaef

Swoje wnioski można przesyłać do ZTM mailem na adres konsultacje@ztm.waw.pl z dopiskiem „Autobusem na Odolany” lub pocztą na adres: ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa z dopiskiem „Autobus na Odolany”. Dodatkowo szczegółowe informacje znaleźć można na stronach Zarządu .

W sprawie linii odbędzie się również otwarte spotkanie z mieszkańcami. Odbędzie się ono 12 maja o godzinie 18.00 w szkole przy ulicy Grabowskiej 1. Dodatkowo zaplanowano spacer z przewodnikiem, w trakcie którego będzie można m.in. obejrzeć miejsca, w których zostały zaplanowane przystanki autobusowe przy ul. Jana Kazimierza oraz poznać liczne ciekawostki na temat Odolan. Spacer odbędzie się 7 maja w godz. 12.00-14.00. Spacerowicze wyruszą ze skrzyżowania Kasprzaka i Ordona.

d4hkaef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hkaef
Więcej tematów