Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
cyrk
27-09-2019 10:19

20 lat minęło! Wielki jubileusz najwięszego cyrkowego festiwalu w polsce

Nie tylko Monte Carlo, ale także Warszawa może poszczycić się swoim festiwalem cyrkowym z wieloletnią tradycją. Już od dwóch dekad Cyrk Zalewski promuje tradycyjną sztukę cyrkową, organizując największe tego typu wydarzenie w Polsce. Wspaniałe akrobacje na granicy ludzkich możliwości, latające trapezy, wirtuozerska żonglerka, dżygici na koniach, koło śmierci i starcie dinozaurów – to tylko niektóre przebojowe numery, rozpoczynającego się 5 października XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Hasło jubileuszowego Festiwalu brzmi: Niech żyje cyrk!

20 lat minęło! Wielki jubileusz najwięszego cyrkowego festiwalu w polsceŹródło: Materiały prasowe
dxw45av
dxw45av

5 października w Warszawie rusza największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal cyrkowy. Festiwalowe emocje będą towarzyszyć warszawiakom w każdy weekend (soboty i niedziele), aż do 3 listopada. Przez pięć kolejnych weekendów najlepsi cyrkowi artyści z całego świata będą walczyć o przyznawane przez organizatora statuetki Złotego i Srebrnego Klauna.

Tegoroczna edycja Fetiwalu jest wyjątkowa ze względu na 20 jubileusz. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej na stałe zapisał się w kulturalnym kalendarzu stolicy.

Hasło tegorocznego festiwalu „NIECH ŻYJE CYRK“ w zamyśle organizatorów ma przypominać o ponadczasowości sztuki cyrkowej, która jest elementem europejskiego dziedzictwa kulturowego. Ma nieść przesłanie, że sztuka cyrkowa jest nie tylko wciąż żywa, ale wręcz przeżywa swój renesans. – Nasz program skierowany jest do całych rodzin. Nasi artyści reprezentują różne dziedziny sztuki cyrkowej, które są atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych. Z pewnością najmłodszym widzom w szczególności przypadną do gustu niezwykłe dinozaury, które zawitają na festiwalową arenę oraz najprawdziwszy Spaiderman – mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów 20 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.

W programie Festiwalu znajdzie się uwielbiane przez polską publicznosć koło śmierci – niezwykle efektowny, ale też niebezpieczny pokaz artysty z Brazylii. Trudno będzie oderwać wzrok także od Wirtuoza Diablo z Czech – żonglera, który zachwyca zręcznością i „hipnotyzuje“ swoje rekwizyty. O dreszczyk emocji przyprawi grupa The Flying Machine – prezentująca ekstremalnie efektowny pokaz – latające trapezy. W trakcie całego spektaklu widzów będzie bawił przybyły z Hiszpani, a oklaskiwany na całym świecie clown Tonito, a na deser... cyrkowa arena zamieni się w pole walki dinozaurów.

dxw45av

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetkę Złotego i Srebrnego Clowna staną artyści, biorący udział w spektaklu. Na Gali, która będzie miała miejsce 12 października o godzinie 18.00, oceni ich profesjonalne Jury, w którego skład wejdą m. in. dyrektorzy europejskich cyrków, przedstawiciele szkoły cyrkowej, artyści.

Podczas każdego Festiwalu zaplanowany jest spektakl charytatywny, na który organizator zaprasza dzieci z ośrodków opiekuńczych, czy z rodzinnych domów dziecka – dzieciaki zostały zaproszone na przedstawienie galowe.

Podczas Festiwalu zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. WIdzowie będą mieli możliwość oddania głosu na ulubionego artystę Festiwalu!
Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w niedzielę 13 października o godzinie 16.00.

Na trenie eventu będzie można nabyć zimne i gorące napoje, przekąski, a także skorzytać z przejażdżek na wielbłądzie i kucyku, a nawet zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem, King Kongiem i ze spaidermanem.

dxw45av

Bilety na spektakl będzie mozna nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez internet: https://biletyna.pl/dla-dzieci/XX-Miedzynarodowy-Festiwal-Sztuki-Cyrkowej-Warszawa-2019

Festiwal odbędzie się w dniach 5 października – 3 listopada (soboty – 14.00 i 18.00 i niedziele – 12.00 i 16.00) i będzie miał miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie.

TERMINY SPEKTAKLI:

5 października, 14.00 i 18. 00
6 października, 12.00 i 16.00
12 października, 14.00 i 18.00
13 października, 12.00 i 16.00
19 października, 14.00 i 18.00
20 października, 12.00 i 16.00
26 października, 14.00 i 18.00
27 października, 12.00 i 16.00
2 listopada, 14.00 i 18.00
3 listopada, 12.00 i 16.00

dxw45av

PROGRAM XX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI CYRKOWEJ

LATAJĄCE TRAPEZY (Brazylia), po raz pierwszy od 20 lat w Polsce, oszołamiający pokaz grupy The Flying Michaels, której członkowie wykonują akrobację na tzw. trapezach.

TONITO ALEXIS - KLAUN (Hiszpania) – klasyczny klaun, który przejął spuściznę po ojcu komiku. Wszechstronnie utalentowany komik cyrkowy – muzyk, akrobata, kaskader. Wraz z żoną tworzą znakomity duet, a w nim m. in. show zmiany kostiumów...

ANTYPODY (Czechy), żonglerka – wyjątkowe show, w którym główną rolę odgrywają... nogi. Niebywała precyzja i skupienie.

dxw45av

WIRTUOZ DIABOLO (Czechy), Georgo Hromádko, to wyjątkowo zręczny żongler, który hipnotyzuje przedmioty, którymi „bawi się” na arenie. Wraz z nim świetnie bawi się publiczność.

SPIDERMAN - GIMNASTYKA NA SZTRABATACH (Polska), pokaz odbywa się na wysokości kilku metrów nad cyrkową areną. Akrobata – najprawdziwszy Spiderman pokaże unikalne możliwości ludzkiego ciała. Przy pokazie napowietrznej gimnastyki nie raz wstrzymacie oddech…

DUŻA ILUZJA (Polska), Kamil Zalewski przeniesie widza do prawdziwego świata magii. Niemożliwe stanie się faktem. Duże rekwizyty, zniknięcia i pojawienia...

dxw45av

LASERMAN (Polska), unikalny pokaz laserów, numer, który wspaniale łączy nowoczesną technologię ze sztuką.

GIMNASTYCY NA DRĄŻKACH (Ukraina) - Demian Group - skomplikowany technicznie, widowiskowy pokaz na specjalnych drążkach. Numer ukazuje indywidualne możliwości artystów i doskonałą pracę zespołową. Efekt? Numer, od którego trudno oderwać wzrok.

GIMNASTYCY NA HUŚTAWKACH (Ukraina) – Demian Group - Pokaz akrobatyczny na odskoczni - niezwykła huśtawka i niesamoity pokaz skoków z miękkim lądowaniem...

dxw45av

DŻYGICI NA KONIACH (Czechy) - Trupe Haraldos - piękny i niezwykle widowiskowy pokaz ukazujący doskonałą współpracę zwierzęcia i człowieka. Dynamika, precyzja, współpraca.

KOŁO ŚMIERCI (Kolumbia) – Crazy Wilson – Looping to numer, który wzbudza ogromne emocje. Skrajnie niebezpieczne ewolucje wykonywane na znajdujących się w ruchu elementach rekwizytu. Latynoskie rytmy i mrożące krew w żyłach akrobacje.

STARCIE DINOZAURÓW – do cyrku zawitają wspaniałe dinozaury, które podejmą walkę – kto wie, może na śmierć i życie…

KING KONG – najprawdziwsza gigantyczna małpa - niezwykły, 5-metrowy rekwizyt, który z pewnością przestraszy niejednego widza...

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/684135132065941/

dxw45av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxw45av
Więcej tematów