Trwa ładowanie...

1580 wiat przystankowych do wymiany

Projekt „Przystanek Komunikacji Miejskiej” ma na celu wymianę wiat przystankowych w Warszawie przy udziale partnera prywatnego w ciągu kolejnych 3 lat

1580 wiat przystankowych do wymiany
d8i3m19
d8i3m19

Do miasta wpłynęły ostateczne oferty na budowę wiat w Warszawie. Z dwóch chętnych wyłoniony zostanie partner prywatny, który w ciągu 3 lat od podpisania umowy postawi 1580 nowych przystanków.

Obecnie oferty sprawdzane są po kątem formalno-prawnym. Po przeprowadzeniu ich oceny, miasto zawrze umowę koncesji z tym podmiotem, który złożył najkorzystniejszą ofertę zgodnie z ustalonymi kryteriami oceny - zawierającą najkrótszy okres koncesji i najkorzystniejszy dla miasta udział w przyszłych zyskach z projektu.

W rezultacie w pierwszym roku po podpisaniu umowy na warszawskich ulicach zostanie wymienionych 180 wiat, a w ciągu 3 lat od zawarcia umowy na stołecznych ulicach pojawi się w sumie 1580 nowych wiat przystankowych i innych elementów wyposażenia.

Do wymiany jest w Warszawie jest w sumie 1580 wiat. Około 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych wyposażonych zostanie w wiaty zgodne z projektem wskazanym przez m.st. Warszawę. Na pozostałych przystankach (ok. 955) będą mogły stanąć wiaty z seryjnej produkcji, zaproponowane przez partnera prywatnego, zaakceptowane przez miasto. Na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim oraz w miejsce wiat z produkcji seryjnej, partner prywatny będzie mógł zainstalować wiaty wg trzeciego projektu, tzw. konserwatorskiego.

d8i3m19

W czasie trwania umowy koncesji, wybrany partner prywatny będzie odpowiadał za utrzymanie i konserwację wiat. W zamian za nowe wiaty otrzyma on prawo do korzystania z atrakcyjnych powierzchni reklamowych umieszczonych na wymienionych przystankach. Na wiatach zostaną zamontowane nośniki reklamowe. Pobieranie opłat z powierzchni reklamowych umieszczonych na przystankach będzie jedyną formą wynagrodzenia partnera. *Miasto nie przewiduje żadnej formy dofinansowania przedsięwzięcia z własnego budżetu. *

d8i3m19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8i3m19
Więcej tematów