1580 nowych wiat przystankowych w Warszawie
Zakończyło się postępowanie przetargowe na wymianę i eksploatację obiektów
Najkorzystniejszą z punktu widzenia miasta ofertę złożyło konsorcjum firm AMS i Ströer. Umowa z wybranym koncesjonariuszem podpisana została rok po wyborze najkorzystniejszej oferty z uwagi na zaskarżenie wyboru przez konsorcjum, którego oferta była mniej korzystna. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił ten protest.
Zobacz również: Dwa warszawskie dworce przynoszą najwięcej zysków
Pierwsze 180 wiat powinno pojawić się w ciągu roku od podpisania umowy. Na wymianę wszystkich 1580 przystanków prywatny inwestor będzie miał 3 lata. W zamian będzie mógł zarabiać na umieszczonych tam nośnikach reklamowych.
- To nasze pierwsze tak duże i skomplikowane postępowanie w partnerstwie publiczno-prywatnym. Mam nadzieję, że będzie stanowiło dobry przykład dla kolejnych projektów w tej formule - mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Do wymiany jest 1580 wiat w całej Warszawie. Około 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych zostanie wyposażonych w wiaty zgodne z projektem wzorniczym wskazanym przez m.st. Warszawę. Na pozostałych przystankach (ok. 955) będą mogły stanąć wiaty z seryjnej produkcji, zaproponowane przez partnera prywatnego, których forma podlega akceptacji miasta.
Na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim oraz ewentualnie w miejsce wiat z produkcji seryjnej, partner prywatny będzie mógł zainstalować wiaty wg trzeciego projektu, tzw. konserwatorskiego (dotychczas znanego np. z Alej Ujazdowskich czy ul. Emilii Plater).
Zobacz wiecej: Tak będą wyglądały nowe przystanki! (zdjęcia)