Trwa ładowanie...

14-latek utonął w swoje urodziny. Tragedia w Zielonce

Chłopiec poszedł wykąpać się w stawie, mimo iż obowiązywał tam zakaz kąpieli

14-latek utonął w swoje urodziny. Tragedia w Zielonce
d1khpu7
d1khpu7

Mimo reanimacji nie udało się uratować życia 14-letniego Patryka K.. Chłopiec w sobotę utonął w stawie w Zielonce koło Warszawy.

Patryk K., wspólnie ze swoimi znajomymi poszedł w swoje urodziny wykąpać się w stawie, mimo iż obowiązywał tam zakaz kąpieli. Tuż po godzinie 16.00, gdy chłopak dłuższy czas nie wypływał na poiwrzchnię, koledzy pobiegli po pomoc. Ojciec jednego z nich powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły jednostki straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji .

Jak powiedział na antenie TVN24 asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej policji, do poszukiwania chłopca włączyli się nurkowie. Ratownicy po krótkim czasie odnaleźli ciałoi Patryka. Chłopca natychmiast wyłowiono, jednak reanimacja nie przywróciła go do życia.

Policja apeluje o rozwagę podczas przebywania nad wodą. Tylko od początku maja do 2 czerwca 2015 roku na terenie całego kraju utonęły 32 osoby. By wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.* Dlatego policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach rzek i zalewów:*

  1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
  2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  5. Nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  6. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek zalewu, rzeki czy jeziora.
  7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.
d1khpu7
d1khpu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1khpu7
Więcej tematów