Trwa ładowanie...

1100 działek marihuany, 390 działek kokainy i próba przekupienia policjantów

Zaoferował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości kilku tysięcy złotych

1100 działek marihuany, 390 działek kokainy i próba przekupienia policjantów
dzkssdj
dzkssdj

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 26-letniego Jonatana W. W samochodzie, którym jechał mężczyzna, oraz w jego mieszkaniu i domku letniskowym funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 1100 działek marihuany i 390 działek kokainy, o czarnorynkowej wartości ponad 140 tysięcy złotych.

Zatrzymali go w miejscowości Falenty, gdy ten jechał audi. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie worek z suszem roślinnym. Jak się później okazało, było tam prawie kilogram marihuany. W mieszkaniu zajmowanym przez Jonatana W. ukryte było ponad 21 gramów marihuany, 39 gramów kokainy, torebki strunowe oraz waga elektroniczna. Policjanci przeszukali także jego domek letniskowy, gdzie znaleźli 80 gramów marihuany i również torebki strunowe oraz wagę elektroniczną. Z ustaleń policjantów wynika, że z zabezpieczonych narkotyków można by zrobić 1100 działek dilerskich marihuany i 390 działek kokainy, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 140 tysięcy złotych.

Zanim zatrzymany trafił do policyjnej celi, zaproponował policjantom odstąpienie od wykonywanych czynności w zamian za kilka tysięcy złotych. Takim zachowaniem pogorszył swoje położenie, ponieważ oprócz posiadania środków odurzających będzie prawdopodobnie także odpowiadał za propozycję wręczenia korzyści majątkowej.* Zgodnie z kodeksem karnym grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli prawie 12 tysięcy złotych.*

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek do sądu, który zadecydował o zastosowaniu wobec Jonatana W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

dzkssdj
dzkssdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkssdj
Więcej tematów