Trwa ładowanie...

11. Edycja Nocy Muzeów już w maju!

Właśnie ruszyły przygotowania do kolejnej edycji imprezy. Czeka nas kolejna kulturalna noc, podczas której do kilkuset miejsc w Warszawie wejdziemy za darmo

11. Edycja Nocy Muzeów już w maju!
d44gk8y
d44gk8y

Noc Muzeów odbywa się co roku w Warszawie od 2004 roku. Jest to niezwykła impreza - przez całą noc wybrać się możemy do kilkuset ciekawych miejsc, aby obejrzeć wystawy, koncerty, happeningi i wiele innych. Miasto organizuje dodatkowo wiele wydarzeń na terenie miasta. A to wszystko za darmo! Do wielu dużych placówek kolejki są co roku olbrzymie, co świadczy o niezwykłej popoularności wydarzenia. Między zwiedzanymi miejscami kursują co roku specjalne autobusy - w tym stare ogórki oraz ogórki-kabriolety! Przejazd tymi pojazdami również jest darmowy.

Podczas pierwszej edycji Nocy Muzeów w 2004 roku zgłosiło się 11 placówek (same muzea). Zwiedziło je 16 tysięcy osób. W roku kolejnym były to już 33 placówki. W kolejnych latach impreza wciąż się rozrastała

W 2009 roku do imprezy dołączyły placówki spoza instytucji kultury, takie jak Sejm RP , Dowództwo Garnizonu Warszawa, Synagoga Nożyków. Idea Nocy wyszła poza pierwotne ramy jako czas zwiedzania i oglądania zbiorów jedynie w muzeach. Coraz więcej miejsc wydłużało otwarcie tej nocy aż do 3 nad ranem

d44gk8y

W 2010 roku do imprezy zgłosiło się tyle miejsc, że miasto zaproponowało zwiedzanie według ścieżek tematycznych. Była więc ścieżka Chopinowska, ścieżka babuni, ścieżka religijna, czy ścieżka za mundurem panny sznurem.

W 2013 roku do imprezy zgłosiło się aż 203 placówki - muzea, galerie, instytucje kulturalne, związki wyznaniowe i parafie, instytucje administracji publicznej i samorządowej, policja, wojsko, teatry, kluby i wiele innych. Debiutantami były Muzeum Historii Żydów Polskich i Stadion Narodowy .Podczas jednej nocy odwiedziło je blisko 200 tysięcy osób.

Jak będzie w tym roku? Dowiemy się już niedługo. Centrum Komunikacji Społecznej czeka na zgłoszenia od muzeów, galerii i instytucji kulturalnych, które chcą wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Wiemy już na pewno, że wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 maja 2014 roku.

Na stronie urzędu miasta możemy dowiedzieć się, jak zgłosić wydarzenie lub miejsce do Nocy Muzeów. Lista zgłoszonych placówek wraz z mapką dojazdu – autobusem i rowerem – zostanie wydrukowana w postaci kieszonkowego informatora. Pełny program z atrakcjami i wydarzeniami towarzyszącymi zgłoszonymi przez uczestników, będzie dostępny na specjalnie dedykowanej stronie internetowej.

d44gk8y

Warszawska Noc Muzeów tak jak w latach ubiegłych organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

d44gk8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44gk8y
Więcej tematów