Trwa ładowanie...

103 kolizje, 39 nietrzeźwych kierowców, 2 osoby zginęły. Podsumowanie akcji "Znicz"

Jest dużo lepiej niż w ubiegłym roku

103 kolizje, 39 nietrzeźwych kierowców, 2 osoby zginęły. Podsumowanie akcji "Znicz"
d2fwvb4
d2fwvb4

Od piątku po południu, do godz. 5.00 w poniedziałek, czyli w czasie trwania akcji "Znicz", doszło do 9 wypadków , w których 10 osób zostało rannych, a 2 osoby zginęły. Stołeczni policjanci ruchu drogowego odnotowali 103 kolizje, zatrzymano 39 nietrzeźwych kierujących - poinformowała WawaLove.pl rzeczniczka Komendy Stołecznej Policji .

Jak informują mundurowi, największe natężenia ruchu zostały odnotowane w samym rejonie cmentarzy i na drogach do nich prowadzących. Wzmożony ruch pojazdów odbywał się również na drogach wjazdowych do Warszawy w godzinach wieczornych w dniu Wszystkich Świętych.

Stołeczni policjanci sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego - czy m.in. stosują się do ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa lub czy we właściwy sposób przewożą dzieci. Funkcjonariusze skontrolowali także trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, właściwe używanie świateł zewnętrznych oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drogach poza obszarem zabudowanym.

1030 pijanych kierowców

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło jednak nie na wylotówkach czy przy cmentarzach, ale w samym centrum Warszawy - przy ul. Marszałkowskiej. W nocy z 30 na 31 października w wyniku potrącenia przez kierującego samochodem osobowym Volvo śmierć poniosło dwoje pieszych .

d2fwvb4

Teren działalności Komendy Stołecznej to również 9 okolicznych powiatów. Odnotowano tam 152 kolizji drogowych oraz 4 wypadki, w których 1 osoba poniosła śmierć a 2 zostały ranne. Zatrzymanych zostało też 40 nietrzeźwych kierujących.

W ubiegłym roku w trakcie akcji odnotowano 27 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 33 zostały ranne. W tym czasie doszło również do 194 kolizji. Policjanci zatrzymali też 110 kierujących pojazdami znajdujących się pod wpływem alkoholu.

W całej Polsce, w okresie świątecznym, zginęło 30 osób, 265 zostało rannych, doszło do 225 wypadków. To gorszy wynik, niż w ubiegłym roku, gdy w analogicznym okresie zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne.

Policjanci zatrzymali w tym roku aż 1030 pijanych kierowców.

d2fwvb4
d2fwvb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwvb4
Więcej tematów