Trwa ładowanie...

Warszawa - Wisła zanieczyszczona ściekami. Rafał Trzaskowski: Podziękuję premierowi Morawieckiemu

- Jest szansa, że pod koniec tygodnia sto procent ścieków popłynie do oczyszczalni Czajka. Jeśli tak się stanie, podziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa - Wisła zanieczyszczona ściekami. Rafał Trzaskowski: Podziękuję premierowi MorawieckiemuŹródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d7znsu1
d7znsu1

O 4.00 rano w poniedziałek uruchomiony został ułożony na moście pontonowym awaryjny rurociąg. Ma być tymczasowym rozwiązaniem kłopotów związanych z awarią oczyszczalni ścieków Czajka. Jego wydajność osiągnęła w południe 70 proc.

- Rząd pomaga w takich sytuacjach, to jest całkowicie normalne. Cieszę się, że po tej fazie narzekania, wyciągania konsekwencji, rząd po trzech dniach podjął decyzję, że jednak trzeba pomóc - stwierdził prezydent Warszawy w programie "Gość Wydarzeń" Polsat News.

- Jeśli awaryjny rurociąg będzie działał w stu procentach, to podziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - powiedział Rafał Trzaskowski. - Przez pierwsze dwa dni po awarii kolektora w Czajce politycy PiS tylko "wyciągali konsekwencje" wobec mnie, ale przy budowie rurociągu była dobra współpraca - przyznał.

"Będą wyciągane konsekwencje"

Prezydent Warszawy zapowiedział też, że niewykluczone, iż pod koniec tygodnia wszystkie ścieki popłyną awaryjnym rurociągiem do oczyszczalni Czajka. Rafał Trzaskowski był też pytany, kiedy zostaną naprawione kolektory oczyszczalni, które uległy awarii.

d7znsu1

- Za wcześnie o tym mówić, na razie specjaliści zdjęli pokrywę betonową i sprawdzają, czy do rozszczelnienia doszło w jednym miejscu, czy też są problemy w innych - wyjaśnił prezydent stolicy. Nie chciał też powiedzieć, kto jest winny awarii.

- Za wcześnie, żeby palcem wskazywać winnych. Gronkiewicz-Waltz nie była pod ziemią i nie patrzyła, jak były cięte rury. Eksperci badają, gdzie powstał błąd - czy na etapie projektowania, wykonania czy eksploatacji - powiedział. Zapewnił, że "konsekwencje będą wyciągane". Przyznał też, że niektórych firm, które budowały kolektor, nie ma już na rynku.

- W najbliższych tygodniach będzie sporządzona analiza, która zostanie zaprezentowana publicznie. Pracujemy też nad koncepcją pociągnięcia awaryjnego rurociągu na Moście Północnym do momentu naprawienia kolektora - zdradził Trzaskowski.

"Zagłosuję a Ujazdowskiego"

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w jesiennych wyborach parlamentarnych zagłosuje na Kazimierza Ujazdowskiego. Dawny polityk PiS jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu z okręgu 44, obejmującego komisje zagraniczne oraz kilka dzielnic Warszawy.

d7znsu1

- Za to, że miał odwagę sprzeciwić się łamaniu prawa w Polsce należy mu się szacunek - stwierdził włodarz stolicy.

Zdaniem Trzaskowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska jest też świetną kandydatką na premiera.

- To trafiona kandydatka, potwierdza to panika PiS widoczna w ich wypowiedziach - podkreślił. Dodał, że posłanka PO "fantastycznie czuje się wśród ludzi i ma z nimi świetny kontakt".

Źródło: Polsat News

d7znsu1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7znsu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7znsu1
Więcej tematów