ycipk-374w0j

Warszawa. Ścieki popłynęły awaryjnym rurociągiem, ale jeszcze nie wszystkie

Warszawa. O 4 rano rozpoczęło się tłoczenie i nieczystości dopłynęły awaryjnym rurociągiem do oczyszczalni ścieków "Czajka". Naprawa samego kolektora może jednak potrwać wiele miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Pierwsze ścieki płyną zastępczym rurociągiem
Warszawa. Pierwsze ścieki płyną zastępczym rurociągiem (East News)
ycipk-374w0j

Warszawa. Władze cały czas pracują przy awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka". - Rurociąg osiągnie 60 proc. wydajności, a w następnych dniach, wtorek, najdalej środę będzie 100 proc. - ujawnił w audycji "Gość Radia ZET" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Sama naprawa kolektora głównego może potrwać wiele miesięcy. Wczoraj usłyszeliśmy od prezydenta Trzaskowskiego, że władze zaczną budowę połączenia na moście Północnym, które spowoduje, że wariant z mostem pontonowym będzie można zlikwidować - mówił Dworczyk.

Poinformował, że "przed rozpoczęciem porannego szczytu żadne ścieki nie wpadały już do wody, ale jak zaczął się poranny szczyt, pojawił się niewielki przelew". - Ta instalacja jest dopiero uruchamiana, rozgrzewa się - dodał.

ycipk-374w0j

Michał Dworczyk podkreślił, że cały czas są robione pomiary i badania, czy wszystko jest szczelne. - Jesteśmy gotowi przez 2-3 miesiące utrzymywać to rozwiązanie tak, aż władze Warszawy poradzą sobie z problemem - powiedział.

East News
Podziel się
East News
Podziel się

- Wydajność alternatywnego rurociągu przesyłającego ścieki stopniowo rośnie. Obecnie jest osiągnięty poziom 70 proc. - przekazał w poniedziałek około południa rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

ycipk-374w0j

Warszawa. Awaria. Ścieki popłynęły do Wisły

Do awarii kolektora odprowadzającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło we wtorek 27 sierpnia. Wówczas uruchomiono kolektor zapasowy. Jednak w środę on także uległ awarii. Od tego momentu ścieki były wtłaczane prosto do Wisły.

Źródło: East News

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

ycipk-374w0j

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-374w0j
ycipk-374w0j