Trwa ładowanie...

Warszawa. Śnięte ryby w Wiśle. "Wczoraj jeszcze pływały"

Warszawa. Oczy wszystkich skierowane są na Wisłę. Najwięcej widać z pokładu statków, które kursują po rzece. Załoga Kurki Wodnej zauważyła w pobliżu Młocin śnięte ryby, które unosiły się na tafli wody.

Warszawa. Śnięte ryby w Wiśle. "Wczoraj jeszcze pływały"Źródło: East News
d2yt40a
d2yt40a

Kurka Wodna to katamaran, który zabiera chętnych na wycieczki po Wiśle. Statek wypływa w rejsy z przystanku Młociny na wysokości Lasku Młocińskiego.

Po awarii oczyszczalni "Czajka" załoga zaobserwowała zmiany na rzece. Na profilu Kurki Wodnej na Facebooku opublikowano fotografie śniętych ryb, które unosiły się na tafli wody.

- Zdjęcia zostały zrobione w sobotę o godzinie 6 na przystani Młociny. Wczoraj ryby jeszcze pływały - informuje Wirtualną Polskę załoga Kurki Wodnej. To jednak nie wszystko. Katamaran na czas naprawy rurociągu oczyszczalni "Czajka" został przeniesiony do Portu Czerniakowskiego.

Warszawa. Awaria oczyszczalni "Czajka"

Władze Warszawy przy współpracy z rządem przystąpili w sobotę do budowy mostu pontonowego, dzięki któremu ścieki mają być transportowane do oczyszczalni "Czajka", gdzie wcześniej doszło do awarii dwóch kolektorów.

d2yt40a

- Rozpoczęliśmy uzdatnianie częściowe ścieków poprzez ozonowanie. To metoda tysiące razy silniejsza, niż chlorowanie. Duża część bakterii, zarazków zostanie zabita. Z godziny na godzinę ścieki powinny być bardziej bezpieczne - mówił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Podkreślił również, że nie ma zagrożenia zarówno dla mieszkańców Warszawy jak i innych miast położonych nad Wisłą.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d2yt40a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yt40a
Więcej tematów